Národní kola

#UMK21: Laura

V pořadí již čtvrtou finalistkou ve Finsku je Laura.

Dnešní představování bude o něco jednodušší než ta ostatní. To proto, že čtvrtou finalistkou finského národního kola UMK21 je Laura, kterou si většina z vás pamatuje z Eurovize 2017 v Kyjevě. Tehdy společně s Koitem Toomem reprezentovali Estonsko s písní Verona, ale bohužel se neprobojovali ze svého semifinále, což patřilo k jedněm z největších překvapení Eurovize 2017. Koit je letos jedním z účastníků estonského národního kola Eesti Laul a pokud by oba zvítězili, tak by se setkali v Rotterdamu jako konkurenti. A dokonce přímo proti sobě, jelikož Estonsko i Finsko najdeme v druhém semifinále.

Laura Põldvere je Estonka, která má s Eurovizí zkušenosti i ze vzdálenější minulosti, protože v roce 2005 reprezentovala Estonsko jako členka skupiny Suntribe s písní Let’s Get Loud. Ani tehdy ale do finále nepostoupila, takže se není čemu divit, že se o reprezentaci pokouší znovu. Tentokrát však zkouší štěstí v sousedním Finsku, kde střídavě žije a také pracuje ve městě Espoo a splňuje tak jednu z podmínek finského národního kola pro svou účast. Ve Finsku ale tráví mnoho času již od svého dětství.

Mimo popu se Laura věnuje také jazzu a improvizaci a její píseň v UMK21 nese název Play. Jedná se o mix popu a country a sladba se zaměřuje na téma vztahů a odpouštění.

Jak vás oslovila Laura se svou soutěžní písní?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..