Národní kola

DNES: První přenos Pabandom iš naujo! 2021

Litva odstartuje své národní kolo prvním kolem z úvodních dvou vyřazovacích přenosů.

Od loňského roku došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten nyní zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na první přenos tohoto národního kola. Dnes a ještě příští týden uvidíme vždy 10 soutěžících a z každého kola postoupí do semifinálových kol celkem pět písní. Dále ze semifinále postoupí polovina a finále tak bude celkem čítat rovnou šestici písní. Pětici postupujících semifinalistů totiž doplní automatičtí finalisté The ROOP s písní Discotheque. Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2021 – 1. kvalifikační show – Sobota 16. ledna 2021 – 20:00
  1. Black Spikes & Indrė Launikonytė – Don’t Tell Me
  2. Thomukas1 – Wish
  3. Be U – Love Yourself
  4. Titas & Benas – No
  5. Martyna Jezepčikaitė – F**k You Very Much
  6. Donata Virbilaitė – The Way I Am
  7. Twosome – I Love My Bear
  8. Milita Daikerytė – Shadows
  9. Aldegunda – Sit Down
  10. Voldemars Petersons – I Never Fall for You Again

Některé písně jsou již dostupné na YouTube, odkazy jsme přidali k názvům písní.

Litva pokračuje v trendu snižování počtu přenosů v národním kole. Během pěti let se tento počet z původních 10 večerů snížil na letošní čtyři show. Pětičlenná porota (Ramūnas Zilnys, Jievaras Jasinskis, Vytautas Bikus, Ieva Narkutė a Aistė Smilgevičiūtė) by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se minulý rok osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

První část národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..