Hudební novinky

Vánoční novinky od eurovizních interpretů

Nalaďte se na svátky s vánočními písničkami eurovizních umělců!

Vánoce přicházejí a s nimi se řada bývalých eurovizních reprezentantů rozhodla napsat skladby připomínající tyto svátky klidu, které jsou pro mnoho lidí letos obzvlášť významné. Pokud k vám ještě nedorazila kouzelná vánoční atmosféra, třeba vám k tomu dopomůžou písničky, které jsme pro vás shrnuli v dnešním článku.

Nejvíce nové vánoční hudby jsme se dočkali ze Švédska. Måns Zelmerlöw, vítěz Eurovize 2015, vydal poněkud melancholickou píseň Alone on Christmas Eve, ve které vzpomíná na vánoční čas očima dítěte a vystihuje obavy těch, kteří letos budou muset Štědrý den strávit o samotě. Mezi Månsovy další vánoční dílka z minulosti patří i All I Want for Christmas ve spolupráci se zpěvačkou Agnes z roku 2007 či devět let staré album Kära vinter.

 

Po Vánocích touží i finalista minulého ročníku švédského národního kola Melodifestivalen a reprezentant Estonska v Tel Avivu, Victor Crone. Ten v listopadu vydal něžnou píseň These Days (Longing for Christmas). S písničkou It Never Snows in California pak přišla Anna Bergendahl, švédská reprezentantka na Eurovizi 2010 a rovněž finalistka letošního Melodifestivalenu. O celé vánoční EP o 6 písních se nakonec postaraly The Mamas, jež měly zemi reprezentovat letos v Rotterdamu. To nese název All I Want for December a obsahuje i anglicky přezpívanou verzi populární vánoční písně Tänd ett ljus, nově nazvanou Shine a Light.

 

Vánoční nadílka přišla i od jejich západních sousedů, z Norska. Oblíbená skupina KEiiNO představila zimně naladěnou tichou skladbu A Winter’s Night, která se tak vymyká jejich tradičnímu energickému stylu. Jak sami členové kapely uvedli, jemnost písně vystihuje atmosféru dlouhých studených zimních nocí a podobně jako Måns v ní upozorňují na fakt, že samota se v tomto čase stává bolestnější než jindy. Úsměv na tvářích v obzvláště náročném uplynulém roce se nám snaží vykouzlit i zatím poslední vítězka norského národního kola Melodi Grand Prix, Ulrikke. Ta nyní vydala své první studiové album věnované jejímu nejoblíbenějšímu období roku, nesoucí název Spend Christmas with Me. Album tvoří celkově 10 písní, z nichž některé jsou přezpívané verze již známých skladeb, jiné pak součástí zpěvaččiny originální tvorby. Mezi highlighty alba patří stejnojmenná píseň ve spolupráci s britským zpěvákem Benem Adamsem nebo duet Nyttårsnatt za doprovodu Nora Trygve Skauga.

 

V listopadových novinkách jsme už také zmiňovali písničku Islanďana Daðiho Freyra, Every Moment Is Christmas with You.

Na závěr zmiňme ještě několik dalších mezinárodních novinek. Španělská zpěvačka Edurne vydala veselou písničku Siempre es Navidad junto a ti. O letošních Vánocích, které v mnoha zemích proběhnou pod restrikcemi, zpívá i irský reprezentant z roku 2017, Brendan Murray. Na své nové písničce Wishing You Home for Christmas spolupracoval mimo jiné i s Leslie Roy, která měla letos reprezentovat ostrovní stát s písní Story of My Life. Nad horkou čokoládou a teplými ponožkami se nakonec tiše rozplývají i Zala Kralj a Gašper Šantl, zkráceně zalagasper, ze Slovinska v textu své nejnovější písně Sto idej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..