Hudební novinky

Říjnové novinky z eurovizního světa

Nová hudba eurovizních reprezentantů za říjen 2020.

Další měsíc uběhl a v dnešním článku se podíváme na novou hudbu, kterou nám během října představili eurovizní umělci minulých ročníků.

Jako obvykle se nejdřív koukneme na písničky českých zástupců na Eurovizi. Marta Jandová a Václav Noid Bárta opět spojili síly a vytvořili něžnou písničku o dětství a čase nesoucí název Barvy Země.

 

Další párty píseň přinesl po delší odmlce i zatím nejúspěšnější český reprezentant z roku 2018 Mikolas Josef. Silné výrazy a drsné vizuály, to je nová skladba s názvem Lalalalalalalalalala.

 

Stejně jako v minulém měsíci jsme se nové hudby od reprezentantů ročníku 2021 dočkali pouze od Lotyšky Samanty Tīny. Ta se objevila ve skladbě Man nesanāk od hudebníka Markuse Rivy, kterého dobře známe z lotyšského národního kola Supernova.

 

Tři nové skladby přišly během října od polských reprezentantů. Zástupkyně Kasia Moś z roku 2017 vydala anglickou píseň Wait ve spolupráci se zpěvačkou Magdou Adamiak. V polovině měsíce přišla s písní i zpěvačka Alicja, jež měla Polsko reprezentovat letos v Rotterdamu, ta nese název Pusto. Čerstvou novinkou je i tvrdá skladba Polska to Kobieta od Michała Szpaka a Swiernalis reagující na současnou vyhrocenou politickou situaci v Polsku.

 

I přes nedlouho trvající účast Austrálie na Eurovizi nás i tamější reprezentanti pravidelně zásobují novými rytmy. Guy Sebastian, který za tento vzdálený stát debutoval v roce 2015, nás potěšil novým albem T. R. U. T. H. o 12 skladbách, mezi něž patří i dříve vydané If He Won’t nebo Love on Display. Zbrusu nové sedmatřicetiminutové album Child in Reverse vydala i Kate Miller-Heidke, které obsahuje mimo jiné i skladbu A Quiet Voice, jež jsme zmínili v zářijových novinkách.

 

O nejdelší výtvor tohoto článku se postaral Francouz Amir. Více než hodinové album Ressources, na nějž zpěvák své posluchače lákal několika novými písničkami, obsahuje celkem 18 skladeb včetně Toi, On verra bien, Ma lumière nebo i Carrousel, v níž se objevila známá zpěvačka Indila. Novému projektu se v současnosti věnuje i francouzská reprezentantka roku 2017 Alma, která působí v ženském duu BB Jean po boku umělkyně Laurie Darmon. V říjnu vydaly skladbu Nimp.

 

Na samém začátku října nový kousek představil i poslední eurovizní šampión Duncan Laurence. Jedná se o tříminutovou skladbu Last Night, kterou zpěvák vnadí své fanošuky na své první album Small Town Boy, jež vyjde 13. listopadu. To bude obsahovat vedle 12 dalších písní i vítěznou Arcade. S novým albem 110 Karat o 16 písních přišel i Švýcar Luca Hänni.

 

Během uplynulého měsíce vyšlo i několik EP. Norská zpěvačka Debrah Scarlett, vystupující pod pseudonymem Red Moon, vydala šestipísňové EP Phase I:XI. Mezi další se zařadily i EP Kompozicijas od lotyšské skupiny Triana Park či Vera od švédské reprezentantky z roku 2010 Anny Bergendahl.

 

Naposledy se podíváme na nejnovější singly od eurovizních oblíbenců. Z interpretů vybraných pro letošní zrušený ročník jmenujme dánské duo Ben & Tan a jejich Hallelujah či estonského zpěváka Uku Suviste s písní Torman Tulle. Novou lotyšskou skladbu Šis ir mans laiks představila i Aminata. Španěl Miki Núñez své síly spojil se skupinou Despistaos a nazpíval pohodovou písničku Viento y vida. Kolaboraci zvolila i úspěšná norská skupina KEiiNO, jež společně s uskupením Sordal vyprodukovala skladbu Transarctic Lover. Na novém projektu VOSTOK pracuje Kristian Kostov z Bulharska, v jehož rámci vznikly zatím dvě skladby, Welcome to the Show a Psycho. V neposlední řadě zmiňme i novinky Light It Up od Eleni FoureiryНеОдиночки (NeOdinočki) od Rusa Sergeje Lazareva či Holding My Breath Ryana O’Shaughnessyho. S novinkou In Balans nás nakonec překvapila i dvojnásobná nizozemská reprezentantka a moderátorka příští Eurovize Edsilia Rombley.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..