Novinky

Melodifestivalen 2021 proběhne bez diváků

Švédsko odhaluje první detaily národního výběru pro příští rok.


I když se v Česku občas objevují informace o tom, že švédská opatření jsou minimální, tamní televize SVT již potvrdila, že přímé přenosy proběhnou bez diváků. Jak jsme již psali, vysílatel tento krok zvažoval již delší dobu. I díky náročným přípravám, které vyžadují měsíce plánování, se o show bez diváků rozhodlo se značným předstihem. Jedno z nejsledovanějších národních kol Eurovize tak možná bude vypadat jako dánské národní kolo roku 2020. Tehdy se rozhodlo o přenosu bez diváků pouhý den před finálovým večerem a show tak proběhla v prázdné aréně.

SVT nakonec potvrdila i zkrácení tradiční tour. Všechny soutěžní večery v klasickém formátu – čtyři semifinále, druhá šance a velké finále – proběhnou ve Stockholmu. Konkrétní místo konání se dozvíme později, zatím se rozhoduje mezi menším televizním studiem o kapacitě 1 600 diváků nebo arenou The Annex s kapacitou 4 000 osob.

 

Zanáme také první účastnici soutěže, je jí Julia Alfrida, ve videu výše můžete vidět, jakou tvorbu Julia dělá. Producenti národního kola budou Karin Gunnarsson, producentka a šéfka švédské delegace na Eurovizi, a známý eurovizní producent Christer Björkman.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..