JESCNovinky

Alicja Tracz bude domácí reprezentantkou na dětské Eurovizi 2020

Zvítězila v národním kole Szansa na sukces, které vybralo již minulou polskou reprezentantku.

Obnovená show Szansa na sukces byla již loni použita jako národní kolo na dětskou Eurovizi. Jelikož minulý rok jeho vítězka celou dětskou Eurovizi vyhrála, tak se letos dokonce polská televize TVP rozhodla použít tuto metodu i pro výběr reprezentantky na dospělou Eurovizi. Nevíme, jestli se jedná o náhodu, ale jak minulé finále výběru pro dětskou Eurovizi, tak letošní únorové finále pro velkou cenu Eurovize, ale i nynější finále výběru na JESC 2020 vyhrála opět dívka. I když všechny tři finalistky v aktuálním ročníku byly dívky, takže tenhle trend byl potvrzený již nějakou dobu.

Szansa na sukces se vždy skládá ze tří semifinále, kde se zpívají cover verze a z každého semifinále je vybrán jeden finalista. Ve finále pak každý zazpívá dvě písně – jednu cover verzi a jednu vlastní píseň, se kterou pojede na dětskou (potažmo dospělou) Eurovizi. Letošními finalistkami byly Lena Marzec, Agata Serwin a Alicja Tracz. A právě poslední zmíněná získala nejvyšší bodové ohodnocení jak od televizních diváků tak od finálové odborné poroty ve složení Cleo (Eurovize 2014), Viki Gabor (dětská Eurovize 2019) a skladatel Dawid Kwiatkowski. Její soutěžní píseň nese název I’ll Be Standing a je zčásti anglicky a zčásti polsky. Jedním z autorů není nikdo jiný než polský reprezentant z roku 2018 Gromee.

 

Během listopadu vám představíme medailonky jednotlivých reprezentantů, kde budete moci hodnotit i všechny soutěžní písně. Mezitím můžeme o letošní polské písni diskutovat v komentářích pod článkem. Myslíte si, že má Polsko nakročeno ke třetímu vítězství na dětské Eurovizi v řadě za sebou a zopakuje tak podobný úspěch, který zažilo Irsko na velké ceně Eurovize v první polovině devadesátých let?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..