JESCNovinky

Nizozemsko zná uchazeče o účast na dětské Eurovizi

Mezitím další země z letošního ročníku odstupují kvůli pandemii koronaviru.

V červenci jsme vás informovali o debutu Německa a aktuálním stavu účastníků podzimní dětské Eurovize ve Varšavě. Od té doby se seznam účastníků příliš nezvětšil, protože mnoho zemí postupně oznámilo, že se tentokrát tohoto dětského klání kvůli přetrvávající nejisté situaci ohledně koronaviru ve světě nezúčastní. Mezi tyto státy patří Austrálie, Severní Makedonie, Irsko nebo Wales. Na druhé straně pak najdeme země, které svou účast nově potvrdily. Těmi jsou Bělorusko, Malta nebo Srbsko.

Nizozemsko pak pokročilo v přípravách národního kola. To se letos uskuteční 26. září v Ahoy Aréně, kde se měla konat letošní Eurovize. Ovšem v hale nebudou přítomni žádní diváci. Soutěžících je celkem 11, kteří byli vybráni již v květnu. Došlo k jejich rozdělení do jednotlivých těles, takže máme celkem čtyři finálová čísla. Jedno duo, jednu sólovou zpěvačku a dvě čtyřčlenné skupiny. Byly taktéž zveřejněny jejich soutěžní písně, které si můžete poslechnout pod názvy jednotlivých písní nebo v playlistu na YouTube.

Mimo Nizozemsko dále pokračují s výběrem i další země. V Kazachstánu se mohou zájemci hlásit od 10. do 20. srpna. Interně o reprezentantovi rozhodne osmičlenná odborná porota. Na Ukrajině běží lhůta pro posílání přihlášek až do 25. srpna, následně proběhne interní volba finalistů, o kterých se rozhodne v online národním kole. Ukrajinského reprezentanta poznáme nejpozději 12. září. Do 23. srpna se přihlašují také mladí zpěváci na Maltě. I tam proběhne národní kolo pouze online a taktéž v průběhu září, vítěze poznáme až na konci měsíce.

Na případné potvrzení či vyvrácení účasti stále čekáme například od Albánie, Arménie či Portugalska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..