JESCNovinky

Německo bude debutovat na dětské Eurovizi 2020

Jak to bude dál s juniorskou soutěží a co vše zatím víme o její organizaci?

Poté, co Viki Gabor přinesla Polsku druhé vítězství na JESC v řadě, se soutěž vrací do Polska. Tentokrát se přesune ze slezských Gliwic (Hlivice) do Varšavy. Právě kvůli probíhající pandemii Covid-19 bylo oznámeno, že práce na přípravách soutěže byly na neurčito pozastaveny. Avšak během pořadu  Eurovision: Europe Shine a Light polská televize odhalila grafický koncept soutěže a s tím obnovení příprav. Tématem bude #MoveTheWorld! a podle vyjádření organizátorů reprezentuje každodenní úsilí lidí měnit, nebo „hnout“ světem.

 

Datum konání se nepřesouvalo a zůstává tedy stejné – 29. listopadu 2020 – stejně jak místo konání – Varšava.  Vzhledem k pandemii se ale řeší především prostory, kde se přenos uskuteční. Už teď je rozhodnuto, že se soutěž uskuteční ve vybraném televizním studiu, nikoli v aréně nebo v hale. Ve hře je ATM Studio, ve kterém se odehrála soutěž Hlas Polska a které pojme až 1 300 diváků, anebo Transcolor Studio, kde se konalo například Got Talent nebo You Can Dance. EBU ani TVP se ještě nevyjádřili k otázce prázdného studia a teprve s nadcházejícími měsíci se uvidí, zda show proběhne s diváky a kdy by se mohly začít prodávat lístky.

Zatím ještě není známo, kolik zemí se přesně zúčastní. Televiní stanice mají stále čas rozhodnout o své účasti, avšak jedenáct zemí už svoji cestu do Varšavy potrvdilo. Patří mezi ně Španělsko, Nizozemsko, Ukrajina, Polsko, Francie, Gruzie, Irsko, Itálie, Kazachstán a Rusko. Stále tedy čekáme na potvrzení každoročních účastníků jako je Arménie, Bělorusko, Albánie, Srbsko či Severní Makedonie. Naopak Norsko, Dánsko, Belgie, Lotyšsko a Bulharsko už oznámili svoji neúčast, stejně jako Česko, Estonsko, Rumunsko, Slovinsko nebo San Marino.

Novinkou posledních dní je potvrzení debutu Německa. Německý dětský kanál KiKA bude hlavní stanicí, kde naši západní sousedé budou moci soutěž sledovat, ale spolupracovat budou i další televizní stanice ZDF a NDR. Již jsou otevřené přihlášky všem talentovaným zpěvákům do 14 let. Právě stanice ZDF přiložila ruku k dílu tím, že zajistila Leventa Geigera, jednoho z finalistů soutěže Your Song, jakožto skladatele německé reprezentační písně do Varšavy. Bude zajímavé sledovat, jestli se Německu podaří dosáhnout stejného úspěchu jako Španělsku nebo Francii při jejich návratu do soutěže.

EBU se nechala slyšet, že bezpečnost účastníků a produkčního týmu je na prvním místě a byly vypracovány alternativní plány pro pořádání v případě zhoršení epidemiologické situace. Je možné, že budou bezpečnostní opatření, která budou použita při dětské Eurovizi ve Varšavě, následně analyzována pro případné potřeby Eurovize 2021 v Rotterdamu. O dalším vývoji v celé situaci ohledně letošní dětské Eurovize vás budeme i nadále informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..