Novinky

Kdo bude muset o Eurovizi znovu bojovat?

Seznam potvrzených a „odmítnutých“ reprezentantů se postupně rozšiřuje, pojďme si tedy společně udělat pořádek v tom, na koho se můžeme těšit v Rotterdamu i v roce 2021 a čí účast je naopak nejistá.

Již osmnáct jmen, které měli vystoupit letos v květnu v rotterdamské Ahoy aréně, má jisté své místo i pro květen následující. U většiny z nich je však zatím nejistý způsob výběru písně. Můžeme předpokládat, že některé země sáhnou po interním výběru songu, některé však zcela určitě využijí systém národního kola. Tento záměr už nastínila například Ukrajina, velmi pravděpodobné se zdá být i to, že několik písní českému publiku nabídne i Benny Cristo. Pro tři interpretky, konkrétně Eden Alene (Izrael), Senhit (San Marino) a Roxen (Rumunsko), se veřejně vybírala píseň i letos, je tedy vysoká šance „opáčka“.

Potvrzení interpreti, kteří byli vybráni kompletně interní volbou, jsou Vincent Bueno (Rakousko), Efendi (Ázerbájdžán), Hooverphonic (Belgie), Victoria (Bulharsko), Tornike Kipiani (Gruzie; avšak skrze talentovou soutěž), Stefania (Řecko), Destiny (Malta; avšak skrze talentovou soutěž), Jeangu Macrooy (Nizozemsko), Blas Cantó (Španělsko) a Gjon’s Tears (Švýcarsko). Těmto interpretům tak bude nejspíše nová píseň vybrána opět interně. Se stále nepatrnou nejistotou můžeme do tohoto seznamu přidat devatenácté jméno – Lesley Roy (Irsko).

Kromě Bennyho a Go_A jsou dále potvrzeni další tři interpreti, kteří zvítězili ve svém národním kole. Konkrétně se jedná o Montaigne (Austrálie), Anu Soklič (Slovinsko) a Samantu Tinu (Lotyšsko). Opět nepotvrzené zdroje zařazují mezi znovu zvolené interprety i dvacátou Natálii Gordienko (Moldavsko). U těchto jmen je zatím nejtěžší předvídat, jakým způsobem budou jejich písně pro rok 2021 vybrány.

Potvrzení interpreti pro Rotterdam 2021

Na druhé straně již ale najdeme i početný seznam těch, jejichž reprezentace pro příští rok je minimálně nejistá. Národní kola již oficiálně ohlásily Albánie, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Litva, Norsko, a Švédsko. S největší pravděpodobností se k nim přidá též Island a Itálie. Ačkoliv ve většině případů se může letošní interpret pokusit znovu zvítězit v národním kole, nestane se tak minimálně v Dánsku (Ben a Tan momentálně nemají zájem), ve Francii (Tom Leeb oficiálně potvrdil, že nebude francouzským zástupcem) a nejspíše právě na letos favorizovaném Islandu (Dadi již ohlásil jarní turné po Velké Británii, že by šance pro Fire Saga?). Zmíněná Francie navíc vypouští do světa nové velkolepé národní finále a už nyní přijímá přihláky. Velmi nepravděpodobná se zdá být také účast Bena Doliće (Německo). Právě německá televize vybírá primárně píseň, a tak by musel Ben s novou peckou opět zaujmout několikasetčlennou porotu. Se Sandrem zase nepočítá kyperská televize, o účast zřejmě nemá zájem ani výherkyně Festivalu de Cancao Elisa (Portugalsko).

O svou druhou šanci tak budou muset bojovat například Arilena Ara, Damir Kedžo, Uku Suviste (ten má již své jisté místo v semifinále Eesti Laul), Aksel, The Roop, Ulrikke, The Mammas, případně též Diodato. Je ale otázkou, kolik z těchto zmíněných nakonec v národním kole 2021 skutečně uvidíme.

Mezi těmito víceméně potvrzenými seznami pak stojí ti, jejichž osud můžeme zatím stále jen odhadovat. O účast velmi stojí Athena Manoukian (Arménie), Vasil (Severní Makedonie) či Hurricane (Srbsko). Zajímavé bude také sledovat situaci ohledně skupiny Little Big (Rusko), Jamese Newmana (UK) nebo Alicje Szemplińské (Polsko).

Kolik zemí tak nakonec vyšle do Rotterdamu nová jména, je zatím velkou neznámou. V rámci „znovuúčasti“ letošních jmen v novém národním kole může hrát vedle písně svou významnou roli i jakýsi „faktor solidarity“, především u hlasujícího publika. Rozhodně nás tak čeká velmi netradiční období národních kol. Už teď je jasné, že jich bude nejméně za poslední roky, o to podrobněji se jim však budeme moci věnovat.

2 komentáře: „Kdo bude muset o Eurovizi znovu bojovat?

  • Jeden článek po 2-3 týdnech. Žádné zmínky o aktuálním dění jako je film atd. Tady to teda žije!

    Reagovat
    • Omlouváme se, slibujeme, že se nyní můžete opět těšit na pravidelnou dávku informací a článků! 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..