Novinky

Eurovize 2020 se ruší!

Evropská vysílací unie to dnes oficiálně oznámila na všech komunikačních kanálech.

Ačkoliv někteří z nás nepřestávali doufat v nějakou jinou variantu, dnes odpoledne přišlo to, co se vlivem událostí v Evropě v posledních dnech a týdnech dalo očekávat. Jelikož se kvůli šířící se pandemii koronaviru po Evropě jednotlivé státy uzavírají, nebylo tak jiné možnosti, než letošní ročník zrušit.

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že bude třeba přepracovat koncept pohlednic nebo o tom, jak se ruší jednotlivé pre-parties, takže se k variantě kompletního zrušení Eurovize schylovalo. Pořád však ve vzduchu visely různé možnosti, jak k letošnímu ročníku Eurovize přistoupit. Ať už by se jednalo o podobu video contestu s oficiálními videoklipy nebo o živé přenosy ze studií v jednotlivých zemích či „běžnou“ Eurovizi, ale bez přítomnosti diváků. Jenže Evropská vysílací unie nakonec přistoupila k nejtvrdšímu možnému opatření, tedy zrušení letošního ročníku. Probíhají jednání s nizozemskou stranou, jestli bude možné v Rotterdamu uspořádat 65. ročník Eurovize, kterým nebude rok 2020, ale 2021. Vzhledem k tomuto opatření se prozatím nevrací zakoupené vstupenky, protože pokud by se Eurovize 2021 konala v Rotterdamu a v Ahoy Aréně, tak by nejspíše zůstaly platné i příští rok. Na další informace ohledně lístků se stále čeká. Je nutno připomenout, že třetí vlna lístků se chystala do prodeje na konci března 2020.

Další oblastí, která zatím zůstala ze strany organizátorů bez odpovědi, je soupiska interpretů a zvolených písní pro Eurovizi 2020. Možných variant je několik. Nabízelo by se ponechat současné interprety i pro příští rok, ale to by muselo být oznámeno „přeložení“ a ne „zrušení“ Eurovize 2020. Tento scénář tak nakonec nebude příliš reálný. Evropská vysílací unie zatím o tomto jedná a očekává se vyjádření v následujících dnech či týdnech. Pravděpodobnější je ta varianta, že volba bude na každém vysílateli v jednotlivých účastnických zemích. Některé země však na oficiální prohlášení nečekají a rovnou oznamují plány pro příští rok. Švédsko nebo Estosnko tak se svými národními koly Melodiefestivalen a Eesti Laul počítají i pro rok 2021 a The Mamas i Uku Suviste se tak se svou účastí na Eurovizi mohou rozloučit. Jedině kdyby se účastnili opět národního kola a opět zvítězili, tak by si zajistili své místo na Eurovizi i za rok. Naproti tomu Samanta Tina z Lotyšska, Jeangu Macrooy z Nizozemska, Damir Kedžo z Chorvatska, Go_A z Ukrajiny, Stefania z Řecka nebo Blas Cantó ze Španělska však již byli osloveni svou televizí pro účast v příštím ročníku, takže nejspíš čekejme mix současných interpretů s několika novými jmény. Osud letošních písní je však neznámý, protože stávající pravidla pro účast na Eurovizi 2021 nesplňují. EBU by tak musela vydat výjimku z pravidel.

O dalších detailech vás budeme i nadále informovat. Jaké řešení byste na místě Evropské vysílací unie volili vy? Podělte se s námi o vás názor v komentářích.

3 komentáře: „Eurovize 2020 se ruší!

  • Jo, je to škoda, ale konec světa určitě ne. Zdraví lidí je přednější než ESC. Věřím, že se EBU rozhodla správně.

    Reagovat
  • Krvácí mi srdce, ale dalo se to čekat. 18. březen se nechvalně zapíše do historie Eurovize.

    Reagovat
  • Mohli celou eurovizi jen posunout, interpreti i písně by zůstaly, jen by se to konalo příští rok ve stejné době. Prostě jen odložit termín o rok. Samozřejmě s výjimkou pro písně že budou moct být stejné i po roce. Teď to bude takové divné, když někteří interpreti budou z loňska a s jinou písničkou. Fanoušci to budou podle mě dost srovnávat s tou původní písní a to ovlivní celkové výsledky. Takže proto by dle mě bylo lepší to jen celé odložit beze změn na straně interpretů a písní

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..