Reprezentant Řecka 2020

Stefania Liberakakis – SUPERG!RL

Krátce o interpretovi

Stefania Liberakakis se narodila 17. prosince 2002 v nizozemském měste Utrecht řeckým rodičům. Její rodina pochází z oblasti východního Řecka, neboli Východní Makedonie a Thrákie. Stefanie se poprvé stala známou, když se v roce 2013 zúčastnila nizozemské verze The Voice Kids. I když byla vyřazena hned ve fázi duelu, to jí nezabránilo v karierním pokroku a přidala se ke skupině Kinderen voor Kinderen, kde působila dva rokyV roce 2016 se zúčastnila interního výběru pro reprezentaci Nizozemska na Juniorské Eurovizi 2016 v maltské Valettě. Dívčí skupina Kisses,  jejíž se stala součástí, skončila na 8. místě. Zajímavostí je, že nynější přítel Stefanie, Jannes Heuvelmans, se účastnil Juniorské Eurovize v roce 2017 a to jako člen chlapecké skupiny Fource. Stefania zahájila sólovou kariéru v roce 2018 vydáním singlu Stupid Reasons. Další singly jako Wonder a I’m Sorry (Whoops!) následovaly v roce 2019. Stefania se věnuje také herectví, zahrála si v sérii Brugklas a ve filmu, který na tuto sérii navázal.

Předzvěstí jejího výběru pro reprezentaci Řecka bylo vystoupení na největších řeckých hudebních cenách MAD Video Music Awards, kde se objevila po boku Konnie Metaxy and Ilenie Williams a kde odtančily a zazpívaly singl Con Calma. Její eurovizní píseň je složena takzvaným “Týmem snů” (Dream Team). Jedná se o skladatele Kontopoulose a choregrafa Evangelinose, kteří se podíleli na vystoupeních Řecka v roce 2009 (Sakis Rouvas – This is Our Night) a 2012 (Demy – This is Love), ale i na dalších velkých eurovizních hitech, jako je Shady Lady zpívané Ani Lorak v Bělehradu 2008 nebo You’re the Only One a Scream Sergeje Lazareva ze Stockholmu 2016 a Tel Avivu 2019. Evangelios navíc připravoval i staging pro vítězné My Number One zpěvačky Heleny Paparizou.

Oficiální videoklip
Text písně

Bude doplněno později. 

Anketa
Ohodnoťte píseň Stefanie - Superg!rl
Fotogalerie
Stefania už se na pódiu cítí jako doma.
Nizozemské trio Kisses na dětské Eurovizi 2016.
Stefania Liberakakis – promo foto.

 

2 komentáře: „Reprezentant Řecka 2020

 • 6. 3. 2020 (19:22)
  Permalink

  Nič svetoborné! Viem si však predstaviť, že by to otváralo súťažnú časť jedného semi-finále!

  Reagovat
 • 1. 3. 2020 (17:44)
  Permalink

  Asi jsem to čekal horší. Z toho, co letos máme na výběr, je to lepší průměr…

  PS: Je to jenom můj pocit, nebo většina letošních songů zní, jako by pocházely z nějakého ročníku na počátku tisíciletí? Co se to v té Evropě letos děje? To ten koronavirus vyvolává v lidech kromě dýchacích potíží i nostalgii…?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *