Národní kola

DNES: Ukrajinský Vidbir začíná svůj výběr

Již dnes startuje ukrajinské národní kolo Vidbir prvním ze dvou semifinále.

Ukrajina již tradičně vybírá reprezentační píseň pomocí národního kola, které se skládá ze semifinále a finále. Výsledky z minulých let potvrzují kvalitu ukrajinské hudby a schopnost Vidbiru tento talent zachytit a představit ho světu. Vidbirem si prošla i vítězka z roku 2016 Jamala, avšak po skandálu z loňska, kdy Maruv do Tel Avivu nakonec neodjela, se pravidla soutěže změnila. Fanoušci už teď debatují o tom, zda letošní ročník proběhne v tak bouřlivém duchu jako ten minulý. Letos se dočkáme i přítomnosti speciálního hosta, účastníka Eurovize 2020 Mélovina, který se postará o interval akt.

Celý přenos bude moderovat Sergej Prytula. O trojici postupujících rozhodnou stejným dílem členové poroty a hlasující televizní diváci. O finále dnes budou bojovat:

Odborná porota zasedne v jiném složení něž tomu bylo v posledních letech. Porotci budou Andriy Danylko (Verka Serduchka), Tina Karol a Vitalij Drozdov. O celém letošním ročníku soutěže Vidbir si můžete přečíst zde. Komu budete v prvním semifinále fandit?

První semifinále začíná dnes v 18:00 SEČ a sledovat ho můžete na YouTube kanálu ukrajinského národního vysílatele ZDE.

2 komentáře: „DNES: Ukrajinský Vidbir začíná svůj výběr

  • KrutЬ, GO_A, Cloudless – jeden z nich musi vyhrat

    Reagovat
  • [O], Jerry Heil, GO_A, Cloudless. Pokud aspoň dvě vystoupení z tohoto seznamu postoupí, budu spokojený, protože jsem si téměř jistý, že jedno z těchto jmen celý Vidbir nakonec vyhraje. Mimochodem, tyhle čtyři jména tvoří moji TOP 4 Vidbiru, ale to je vedlejší 😅

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..