Novinky

Maruv nebude Ukrajinu reprezentovat

Zpěvačka před pár minutami zveřejnila své prohlášení.

Po 48 hodinách, tedy těsně před deadlinem pro podepsání smlouvy mezi vítězkou Vidbiru Maruv a ukrajinským národním vysilatelem UA:PBC, známe odpověď na kontroverzní ultimátum: zpěvačka do Tel Avivu nepojede. Mezi podmínkami smlouvy mělo podle zpěvačky být: zákaz jakékoli improvizace na pódiu bez schválení vysílatele (například otočka, ale i třeba proruská hesla, apod), přepsání vlastnictví písně na Warner World Music, dodržování pravidel, instrukcí a požadavků vysílatele (například vyhrazení času na prvního předsedu vlády bez možnosti odmítnout), zákaz komunikace s novináři bez souhlasu vysílatele. Jakékoliv porušení by pak znamenalo pokutu ve výši 2 000 000 hřiven. Navíc si zpěvačka měla veškeré náklady na reprezentaci vlastní země platit sama.

Na svém facebookovém profilu zveřejnila oficiální prohlášení, ve kterém vysvětluje své rozhodnutí:

„Dnes jsme měli s národním vysílatelem sedmihodinovou schůzi, na které jsme nemohli dosáhnout dohody.

Pár hodin před rozlosováním Vidbiru jsem byla pozvána k účasti v selekci na Eurovizi 2019. Souhlasila jsem a vyhrála. S velkou hrdostí jsem byla připravena reprezentovat svou zemi, Ukrajinu, v mezinárodní hudební aréně. 

Jak jsem již řekla dříve, zrušení koncertů v Rusku pro nás nebylo zásadní. Hlavní důvody rozporu byly odstavce smlouvy, kterou kdybych podepsala, stala bych se nevolnicí. Jsem občankou Ukrajiny, platím daně a upřímně Ukrajinu miluji. Nejsem ale připravená vystupovat v područí sloganů a udělat z našeho pobytu na soutěži promo pro naše politiky. Jsem hudebnice, ne politický nástroj. 

Upřímně děkuji a cením si všech, kteří ve mě věřili a hlasovali pro mě. Já Vás proto žádám, abyste mé rozhodnutí přijali jako fakt a nehádali se. Tak to prostě je. Chci se dělit o svou kreativitu bez cenzury. 

Zítra se vzbudím s novými silami, vyhraju sama nad sebou a budu dále propagovat svou hudbu po celém světě.“

Zatím není stoprocentně jasné, kde Ukrajinu bude reprezentovat. Skupina Freedom Jazz s písní Cupidon již před chvílí na Instragramu zveřejnila fotky z vystoupení, které fanoušky nenechaly chladnými a strhla se vášnivá diskuze. Už se ale hovoří o tom, že i jazzová skupina reprezentaci odmítla, na řadu by tak zřejmě přišla nabídka pro Kazku. Co je na tom pravda a co ne, však zjistíme až v následujících hodinách. Lze též čekat, že se k celé situaci vyjádří – přímo či nepřímo – samotná EBU. Jak vnímáte celou situaci vy? Zachovala se Maruv správně, když za daných okolností účast odmítla?

18 komentářů: „Maruv nebude Ukrajinu reprezentovat

 • Ale ktosi v inej diskusii navrhol, aby ju zavolali zaspievať ako hosťa a to by sa mi páčilo😀.
  K tej zmluve sa radšej ani vyjadrovať nebudem.

  Reagovat
  • Ja som zase čítal, že nikto z finalistov Vidbiru nechce ísť ako náhrada. 😀 Jamala môže ísť robiť Sergeyovi antikampaň, cestu má podľa všetkého voľnú. Mélovin tiež podporil Maruv, vraj minulý rok nemali taký kontrakt ako jej tlačili.

   Reagovat
   • Nikto normálny to vziať nemôže, totálne by sa znemožnil. Aspoň v mojich očiach a myslím si, že aj pred väčšinou Ukrajincov.

    Uvidíme, ale teraz by už možno aj Jamala mala bobky, aj keď poroty by jej asi zase išli po ruke, Austráliu by dali ako prvú, Jamalu druhú a Sergeja 15-násteho😂…

    Reagovat
    • No Ukrajinský vysielateľ už ide konzultovať s EBU zotrvanie v súťaži a ich politickú diskusiu pardon národné finále. Aby ešte o pár dní neplatili tie 2 miliony hrivien oni a nebehali za Maruv aby išla do Tel Avivu. 😀

    • Aj keď sa už EBU s nimi rozhodla diskutovať (s krížkom po funuse), aj tak z toho bolo trt, robili si ďalej čo chceli a tu je výsledok.
     Opäť len urobia no no no a nič z toho. Rada by som sa mýlila.

 • Maruv to nemohla prijať, ak má len štipku hrdosti v tele. A z rovnako dôvodu nemôže ani reprezentovať inú krajinu, aspoň nie v tejto situácii.

  Toto je celé divné, veď oni sami ju zavolali ako náhradníčku. Nepoznali jej pieseň? Nevedeli, že v Rusku normálne účinkuje a má tam aj kontrakty do budúcna? Ja by som ani žiadne kontrakty nerušila, nuž, ale Ukrajina…

  Reagovat
 • Jeji pisen vubec neni muj styl a u me rozhodne jedna ze zadnich pozic zebricku… Presto je mi lito, ze nejede, protoze o to soutezila a ferove vyhrala. Tyhle politicke masinerie jsou unavne, hloupe a hlavne naprosto proti celemu smyslu ESC. Devce ma u me body nahoru jako osobnost, protoze se zachovala spravne, ferove, uprimne. Na rozdil od vsech kolem ni, bohuzel.

  Reagovat
 • Jak je tohle vůbec možné. Myslím, že tohle je dostatečný důvod na to, aby byla Ukrajina diskvalifikována. A to říkám jako člověk, který jí každý rok fandil. Je mi z toho opravdu špatně.

  Reagovat
 • Já bych to trochu odlehčil a sobecky napsal: Buďme rádi, že máme Ukrajinu v semifinále 😀

  Reagovat
  • Takže nejlépe, až tam budeme sami a vyhrajeme kontumačně. To nejsou vysoké ambice 😀 To se můžeme rovnou hlásit na nějakou krajskou soutěž 😀

   Reagovat
  • Len aby nenabehla kádrovčíčka Jamala a celé to nevyhrala.
   Musela som sa smiať na nej a moderátorovi, ako si prihrievali polievočku na úkor Lazareva, vraj ho porazila a teraz, keď tam nebude, tak on má možnosť😂. Len zabudli dodať, že on vyhral divácke hlasovanie a ona ani divácke, ani porotcovské. Ako malé deti.

   Reagovat
 • Fuuuu kde začať. EBU už by mala naozaj zakročiť, nie je to prvá politická aféra na Ukrajine spojená s ESC. Jamala a jej politická propagácia v 2016, Julia a Rusko v 2017 a teraz toto. Maruv urobila dobre, tie podmienky ktoré tam mala by jej ľahko zruinovali kariéru. Naozaj škoda, že odmietla všetky ponuky na reprezentáciu vraj jej prišli z troch krajín. Ukrajina nech si tam pošle pre mňa za mňa aj Jamalu s tankom tento rok budem Ukrajinu totálne na ESC ignorovať. Tak ako sa každý rok bučí keď ohlasuje body Rusko tak dúfam, že tento rok vybučia Ukrajinu.

  Reagovat
 • Maruv se zachovala nejlíp jak mohla; profesionálně, narozdíl od všech ostatních na Ukrajině. Je to strašně smutný, jednak písnička byla jasnej top 5 materiál, ale hlavně vůči samotnej interpretce. Je to trochu škoda, že nekývla na nabídku Ruska k reprezentaci, byl by to skvělej statement a kop do prdele pro Ukrajinu, ale je pochopitelný, proč to odmítla. Doufám, že to bude mít následky, tohle si ten ban vážně zasluhuje.

  Reagovat
 • Nikdo z Vidbiru by po tomhle neměl vůbec uvažovat o tom že bude reprezentovat svoji zemi za podmínek jako jsou tyhle. Jako na tohle snad ani nejde reagovat slušně. Za tohle vyhodit a pokutovat je. Nejhorší na tom je, že to odnesla Maruv a odnesou to i diváci Eurovize na Ukrajině. Co se týče sporu Rusko-Ukrajina tak jsem určitě na straně Ukrajiny, ale tohle je prostě moc!

  Reagovat
  • Teď jde o to, jaké podmínky by ve smlouvě vůbec měl interpret, který není na černé listině. Tyto podmínky zřejmě vznikaly horkou jehlou za chodu, když začala „hrozit“ výhra Maruv.

   Reagovat
   • Je pravda, že někdo jiný by mohl mít i jiný podmínky, ale už jen to, jak se UA:PBC zachovalo k Maruv, je dost odrazující a jet na Eurovision s vědomím, že tam jedu jen díky tomu, že někdo odmítl přijmout smlouvu, díky který by se víceméně stal otrok UA:PBC ..

    Reagovat
 • Neskutečná šaškárna… Ukrajina je sama proti sobě, tahle píseň byla pro mnohé horkým favoritem.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..