Národní kola

DNES: První semifinále švédského kola Melodifestivalen 2020

Právě dnes startuje již 60. ročník tradičního švédského národního kola Melodifestivalen.

Od dnešního dne budou každou sobotu až do 7. 3. 2019 probíhat živé přenosy této nejsledovanější švédské show. Během prvních čtyř večerů postupně uvidíme všech 28 soutěžících, v každém semifinále tedy sedm z nich. Dva s největším počtem hlasů vždy automatiky obdrží vstupenku do finále. Během pátého přenosu získají účastníci, kteří v semifinálových večerech skončili na 3. a 4. místě, druhou šanci a v duelech se tak poperou o čtyři zbývající místa ve finále. To se uskuteční první březnovou sobotu, kde bude o post švédského reprezentanta na letošní Eurovizi bojovat 12 interpertů. O vítězi nakonec rozhodne odborná porota složená ze zástupců vybraných zemí a televizní diváci v poměru hlasů 50:50.

Účastníky prvního semifinále Melodifestivalen, které se dnes uskuteční v Linköpingu, jsou:

  1. The Mamas – Move
  2. Suzi P – Moves
  3. Robin Bengtsson – Take a Chance
  4. Malou Prytz – Ballerina
  5. OVÖ – Inga problem 
  6. Sonja Aldén – Sluta aldrig gå
  7. Felix Sandman – Boys with Emotions

Hned první semifinále bude nabité bývalými účastníky Melodifestivalenu. Jako první se pokusí diváky rozhýbat s písní Move The Mamas, které loni na eurovizi doprovázely Johna Lundvika s písní Too Late For Love. Dalším eurovizním reprezentantem je Robin Bengtsson, který vyhrál před třemi roky a odjel tak s I Can’t Go On do Kyjeva. Letos se pokusí vyhrát se skladbou Take a Chance. Naději na vylepšení svého výsledku bude mít mladá zpěvačka Malou Prytz, které se loni zadařilo postoupit přímo do finále, kde však obsadila poslední místo. Několikanásobnou účastnicí švédského národního kola je Sonja Aldén, kterou si můžeme pamatovat z ročníků 2006, 2007 a 2012. Největší očekávání jsou však v tomto semifinále kladena na Felixe Sandmana a jeho Boys With Emotions, kterému vítězství o pár bodů uteklo v roce 2018.

Již nyní jsou k dispozici minutové ukázky všech skladeb. Rovněž se můžete podívat na půlminutové ukázky všech sedmi vystoupení ze zkoušek zde.

Přímý přenos sledujte dnes ve 20:00 SEČ přímo na webu švédské televize svtplay.

Jeden myslel na “DNES: První semifinále švédského kola Melodifestivalen 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..