Národní kola

DNES: Čtvrté semifinále MGP 2020 v Norsku

Do finále chce tentokrát čtveřice interpretů ze západního Norska.

Norsko letos slaví 60. účast na Eurovizi, a tak se televize NRK rozhodla uspořádat velkolepý ročník Melodi Grand Prix, které se skládá ze šesti napínavých přenosů. V každém z pěti seminále se představí 4 semifinalisté, kteří budou bojovat o jedno jediné finálové místo. Zároveň se vždy v každém z pěti večerů představí jedna píseň, kterou NRK nominovalo rovnou do finále. To tak bude obsahovat desítku počinů, ze kterých pouze diváci vyberou reprezentanta Norska na Eurovizi v Rotterdamu.

Předposlední semifinále Melodi Grand Prix 2020 představí čtveřici písní, z nichž jen jedna bude moci postoupit do finále, které se uskuteční již za dva týdny. Interpreti si nejprve vylosují duely a následně vystoupí se svou písní. Poté porota a televizní diváci vyberou nejlepší dvojici a z té pak opět kombinace diváků a poroty rozhodne o vítězi, který se připojí k již kvalifikované pětici finalistů. O výsledcích budete moci stejně jako před týdnem rozhodnout i vy. Hlasování totiž bude probíhat skrze oficiální stránky a ten, kdo si na nich vytvoří účet, bude moci v každé etapě (duelu) odevzdat svůj hlas.

Favoritkou tohoto semifinále bude nejspíš Oda Loves You s písní Love Who We Love. Bez šancí ale nemusí být ani Magnus Bokn, který má za svou písní lukrativní dvojici – Alexandra Rybaka a JOWSTa. Budeme se opakovat, ale opět rozhodne živé vystoupení, na které Norové očividně hodně dají. I tentokrát svůj song představí čtvrtá automatická finalistka. Tou je tentokrát Ulrikke, která zazpívá píseň Attention. Zpěvačce tuto píseň napsal norský reprezentant z Vídně Morland. Bojovat s ní bude Ulrikke ale až 15. února během velkého finále. Písně si můžete i tentokrát pustit kliknutím na jejich názvy. Tak co říkáte na dnešní songy?

Koho si přejete vidět opět ve finále za dva týdny?

Přímý přenos startuje v 19:50 SEČ a živě jej budete moci sledovat na oficiálních stránkách NRK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..