ESCZ 2020Národní kola

Představujeme: Olga Lounová

Jako poslední zde máme Olgu Lounovou a její medailonek. Pojďte o Olze zjistit víc!

Olga Lounová je úspěšnou českou zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Má za sebou studium Pedagogické fakulty na univerzitě v Liberci a také Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, na které získala absolutorium. Olga Lounová, rozená Pytlounová, má na svém kontě již přes 1500 koncertů, mnoho známých hitů a otevírala jeden z koncertů, které měla v Praze zpěvačka P!nk.

Největším hitem, který se vryl do paměti českých fanoušků populární hudby je bezpochyby téměř deset let starý singl Láska v housce. Ten Olga složila a nazpívala společně s Xindlem X, se kterým dokonce několik let žila. V roce 2010 byla nominována na Hudební cenu Óčka, a to právě za skladbu Láska v housce. Svou první desku vydala o rok později, tedy v roce 2011, a nese název Rotující nebe. Následně se Olze podařilo uzavřít smlouvu se světovým vydavatelstvím Universal Music.

 

Olga Lounová pracovala i s takovými osobnostmi, jakými byl například Karel Gott. Pro sebe a pro Karla napsala duet Dál za obzor, ke kterému v roce 2012 společně natočili v pražském Klementinu videoklip. Skladba se později dočkala i německé verze. V roce 2015 přišel čas na další velký hit, který má Olga na svém kontě. A to sice píseň Jsem optimista. Její videoklip má na YouTube téměř 24 milionů zhlédnutí.

 

Co se o Olze možná obecně málo ví je, že ráda tíhne ke sportům. A to nejen k akrobacii na šálách a hrazdě, které předvádí na svých koncertech, ale také ke sportům extrémnějším, jako je automobilová rallye. Mimo to se Olga Lounová věnuje také thajskému boxu nebo freedivingu.

 

Ani dobročinnost není Olze cizí. V roce 2014 vystoupila po boku Marty Kubišové, Jitky Hosprové, Jana Budaře a dalších na akci Svědomí nelze koupit na podporu lidí nespravedlivě stíhaných čínským totalitním režimem. Nezajímá se však nejen o práva lidská, ale i zvířecí. Jejím nedávným počinem je hudební videoklip k projektu Gump – Protože to nevzdám. Videoklip pod taktovkou F. A. Brabce se váže ke stejnojmenné knize, jejíž koupí lze přispět na nadaci Se psem mě baví svět. Olga k videoklipu přizvala osobnosti, jako je například Richard Krajčo, Bára Basiková, Petr Kolář, Pavel Callta, Tereza Mašková nebo i finalistka letošní ESCZ Elis Mraz.

 

Olgu Lounovou můžete sledovat na jejím Instagramu, rovněž na Facebooku a také samozřejmě na YouTube. Na Olgu se v rámci tzv. media days můžete i navzdory šesté pozici mezi finalisty těšit ve dnech 1. 2. a 2. 2. Sledujte náš web, aby vám neunikly žádné nové informace ohledně media days!

Videoklip soutěžní písně

Jste rádi za Olgu Lounovou v českém národním kole ESCZ? Zanechte nám své dojmy v komentářích a hlasujte v anketě!

Ohodnoťte píseň Olgy Lounové - Dark Water
 • 10 51%, 57 hlasů
  57 hlasů 51%
  57 hlasů - 51% všech hlasů
 • 8 11%, 12 hlasů
  12 hlasů 11%
  12 hlasů - 11% všech hlasů
 • 7 9%, 10 hlasů
  10 hlasů 9%
  10 hlasů - 9% všech hlasů
 • 9 8%, 9 hlasů
  9 hlasů 8%
  9 hlasů - 8% všech hlasů
 • 6 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
 • 5 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
 • 4 5%, 5 hlasů
  5 hlasů 5%
  5 hlasů - 5% všech hlasů
 • 3 4%, 4 hlasy
  4 hlasy 4%
  4 hlasy - 4% všech hlasů
 • 1 3%, 3 hlasy
  3 hlasy 3%
  3 hlasy - 3% všech hlasů
 • 2 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
Celkově hlasů: 111
19. 1. 2020 - 2. 2. 2020
Hlasování ukončeno !

Zdroj: www.eurovision.tv, iprima.cz

Stáhni si novou úvodní fotku na FB a podpoř Olgu Lounovou !

7 – Olga Lounová

 

 

5 komentářů: „Představujeme: Olga Lounová

 • Klasickej vygenerovanej song, nema to nic navic. Byla by to nejhorsi volba. Stejne vsichni vime, ze nejvetsi sance mame s WAP, skonceme tuhle frasku a posleme je tam primo. Bude to plus pro nas i pro celou show, kde takovych songu byva malo.

  Reagovat
 • Je to dobrý song, všechna čest. Pro mě ale Olga nemá tzv. X faktor, originalitu. Snaží se, je to dříč, je talentovaná, to bezpochyby. Ale něco jí bohužel chybí.
  Pak je tady další dost důležitá věc, která už byla zmíněná. Vypadá to,, že v tomhle ročníku bude balad dost, takže nevynikne. Loni vyhrála balada a to většinou zn., že ten další ročník je zájem ze strany publika o balady nižší. Pokud bude zájem o baladu, tak takovou, která je originální a jiná. Horkým želizkem v tomhle ohledu bude islandská zpěvačka Iva a její Oculis vedere. Myslím si, že té by jedině dobře konkurovali naši We all poop, kteří mají jiný žánr, jsou originální, mají právě ten X faktor, hlubokou message, která je pro porotu důležitá. Jsou charismatičtí, uvolněně a zábavně komunikují, interviews by prošli lehce. U Olgy bohužel tohle všechno postrádám.

  Reagovat
 • Olga mě hodně překvapila, s jak kvalitní věcí přišla. Horká kandidátka na postup. Její song má dvě slabiny: je to balada. Bude letos poptávka po takových písničkách? Obávám se, že určitě menší než před vítězstvím Arcade v minulém roce. Druhá věc, někdo by mohl považovat toto dílko za příliš se opakující, jak říkají anglicky mluvící – repetetive. Mě osobně to nepřekáží. Olga přišla s kvalitou a je třeba to ocenit.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..