ESCZ 2020Národní kola

Představujeme: Karelll

Číslo čtyři si vytáhl Karelll, a proto se dnes v rámci medailonku seznámíme právě s ním!

Zpěvák a skladatel Karelll je v českém národním kole poprvé. Pokud máte pocit, že se všem eurovizním webům od pondělí zaseklo písmenko „l“, není tomu tak. Karelll má ve svém jméně tři písmena „l“ záměrně a používá ho jako své umělecké jméno. Jak se sám nechal slyšet pro server Novinky.cz, že mu přijde jméno v této podobě snadno zapamatovatelné a navíc je prý v rodině třetím Karlem. I v angličtině toto umělecké jméno dává smysl, což Karlllovi napomáhá stát se známým nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Stát se známým v zahraničí je právě Karlllovým snem. Studoval na BIMM Institutu v Londýně songwriting, což pro něho bylo zlomovým okamžikem, kdy začal psát písně pouze v angličtině. Po návratu zpět do Česka se mu zadařilo dostat své skladby do rukou producentů Andymu Murraymu a Peteu Kirtleymu, kteří v minulosti spolupracovali například se zpěvačkou Adele. Spolupráce se rozjela a úspěšně vyplodila skladbu On My Own.

 

Karelll má své vlastní hudební studio a písně si nyní skládá i produkuje sám. V plánu má i nové album. Prozatím chybějící jistotu na pódiu piluje s novou kapelou, se kterou chce zahájit koncertní vystupování a postupně nabírat nové a nové zkušenosti, mezi které jistě bude patřit i účast v českém národním kole ESCZ.

 

Karllla sledujte například na Instagramu nebo na Facebooku. Stejně tak můžete na jeho tvorbu kouknout na jeho kanále na YouTube. Jako všichni finalisté, i Karelll má vymezené a naplánované své media days. Ty by měly dle harmonogramu být v neděli 26. 1 a v pondělí 27. 1. Stejně jako u předchozích finalistů upozorňujeme, že bližší informace najdete u nás na webu, a to vždy s předstihem a včas. Sledujte nás!

Videoklip soutěžní písně

Znali jste Karllla před představením mezi finalisty ESCZ 2020 a jste s ním v tomto výběru spokojeni? Nezapomeňte se vyjádřit v komentářích a hlasujte v anketě!

Ohodnoťte píseň Karllla - At Least We've Tried
 • 10 39%, 27 hlasů
  27 hlasů 39%
  27 hlasů - 39% všech hlasů
 • 9 17%, 12 hlasů
  12 hlasů 17%
  12 hlasů - 17% všech hlasů
 • 7 12%, 8 hlasů
  8 hlasů 12%
  8 hlasů - 12% všech hlasů
 • 8 10%, 7 hlasů
  7 hlasů 10%
  7 hlasů - 10% všech hlasů
 • 5 10%, 7 hlasů
  7 hlasů 10%
  7 hlasů - 10% všech hlasů
 • 4 4%, 3 hlasy
  3 hlasy 4%
  3 hlasy - 4% všech hlasů
 • 6 3%, 2 hlasy
  2 hlasy 3%
  2 hlasy - 3% všech hlasů
 • 3 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
 • 2 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
 • 1 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
Celkově hlasů: 69
19. 1. 2020 - 2. 2. 2020
Hlasování ukončeno !

Stáhni si novou FB úvodku a podpoř Karla !

4 – Karelll

 

 

 

4 komentáře: „Představujeme: Karelll

 • Karelll prináša nádhernú a emotívnu baladu, je to však generický pop, ktorý ničím špeciálnym nevyniká oproti ostatným piesňam. Má nádherný hlas, celkovo je pieseň počúvateľná a vhodná do rádii. Jediná vec, že sa pieseň môže medzi ostatnými stratiť. Práve to je dôvod prečo je u mňa Karelll na poslednom mieste. Žiaľ tento rok je ESCZ veľmi silné. Keby súťažil minulé roky s touto piesňou, určite by bol vyššie. Snáď sa nevzdá keby to nevyšlo a uvidíme ho ešte v národnom kole.

  Reagovat
 • Karelll mě zaujal nejvíc, nádherná skladba plná emocí a i jeho ostatní písně stojí za to.Za mě jasný vítěz,je neuvěřitelně talentovaný.

  Reagovat
 • Nádherný hlas, nádherná balada. Karelll je pro mě obrovské překvapení vzhledem ke skutečnosti, že o něm slyším poprvé. Bohužel má smůlu, že letošní ročník bude asi nabitý baladama, proto je u mě na druhém místě. Škoda, že nesoutěžil s touto skladbou loni, byl by to pro mě jasný vítěz. Letos mu hlas nedám pouze z důvodu, že právě balad bude nejspíše letos hodně. Ale doufám, že i kdyby to neklaplo, tak o něm ještě hodně uslyšíme a na Eurovizi ho vyšleme třeba hned za rok 🙂

  Reagovat
 • Karelll je pro mně jediným zpěvákem z této sedmičky, jehož písničky se mi všechny líbí, mohu pouštět opakovaně a neomrzí se. S klavírním doprovodem působí uklidňujícím dojmem. A to jsem ho před pár týdny vůbec neznala. Jeho postup bych brala, mám ovšem obavu, zda tam nebudou další podobně laděné songy.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..