Novinky

Rozdělení mezi semifinále proběhne již za pár dní!

Bude Česko vystupovat v 1. nebo 2. semifinále? A co ostatní země? To se dozvíme v úterý 28. ledna!

Losování o rozdělení do jednotlivých semifinále, nebo-li tzv. allocation draw, pro Eurovizi 2020 v Rotterdamu proběhne již toto úterý 28. ledna 2020. Tuto událost bude možné, stejně jako každý rok, sledovat online na oficiálním YouTube kanále Eurovision Song Contest. Přenos začne v 16:10 SEČ/CET.

Letošní rozlosování nabízí celkem 5 košů, do kterých jsou rozděleni účastníci Eurovize 2020. Samozřejmě nepočítáme-li automatické finalisty a vítěze posledního ročníku. Těm bude vylosováno, v jakém semifinále budou moci hlasovat. V každém koši semifinalistů tak čeká na los 7 států. Výběr zemí do jednotlivých košů je opět určen podle toho, jak v minulosti jednotlivé státy hlasovaly v rámci Eurovize. To pomáhá eliminovat jisté přátelské hlasování států v jednotlivých semifinálových večerech. Rozdělení je následovné:

Losuje se v jednotlivých kolech, přičemž každé kolo zařazuje vylosovaný stát buď do prvního nebo do druhého semifinále. Kola se opakují a určující semifinále se střídají. Zároveň vždy ihned po vylosování soutěžícího určí další los, zda bude právě vylosovaný stát soutěžit v první nebo druhé polovině daného semifinále. Zdá se vám to složité? Vůbec ne! Jako příklad určíme, že v tomto kole losujeme soutěžící pro druhé semifinále, z prvního koše vytáhneme například Portoriko. Ze zvláštního koše následně vylosujeme papírek s nápisem „2. polovina“. Je tedy jasné, že Portoriko by soutěžilo v druhé polovině druhého semifinále!

Součástí celé události bude také předání eurovizních „klíčů“ od starosty Tel Avivu, který Eurovizi hostil loni, starostovi Rotterdamu. Tím se Eurovize oficiálně přesune do Nizozemska!

Celým přenosem nás provedou Chantal Janzen, Edsilia Rombley a Jan Smit a přivítají nás v rotterdamské městské radnici. Těšíte se na rozlosování? Jste zvědaví, v jaké polovině kterého semifinále vystoupí vítěz letošního národního kola ESCZ 2020? Přáli byste si opět první semifinále, jako tomu bylo v posledních několika letech? Neváhejte komentovat a sdělit nám svůj názor!

 

 

 

2 komentáře: „Rozdělení mezi semifinále proběhne již za pár dní!

  • Jestli to bude zase 1.polovina 1.semifinále… 😁 Přál bych si, aby to pro jednou bylo zase 2.semifinále ať je nějaká změna 😂

    Reagovat
  • 1. polovina 1. semifinále 😂 jako už ostatně každý rok od roku 2018 😂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..