Národní kola

DNES: Třetí semifinále MGP 2020 v Norsku

Svého finalistu tentokrát pozná střední Norsko.

Norsko letos slaví 60. účast na Eurovizi, a tak se televize NRK rozhodla uspořádat velkolepý ročník Melodi Grand Prix, které se skládá ze šesti napínavých přenosů. V každém z pěti seminále se představí 4 semifinalisté, kteří budou bojovat o jedno jediné finálové místo. Zároveň se vždy v každém z pěti večerů představí jedna píseň, kterou NRK nominovalo rovnou do finále. To tak bude obsahovat desítku počinů, ze kterých pouze diváci vyberou reprezentanta Norska na Eurovizi v Rotterdamu.

Semifinálový proces se dostává do své poloviny a čtveřice semifinalistů tento týden pochází ze středního Norska. Ti si nejprve vylosují duely a následně vystoupí se svou písní. Poté porota a televizní diváci vyberou nejlepší dvojici a z té pak opět kombinace diváků a poroty rozhodne o vítězi, který se připojí k již kvalifikované pětici finalistů. O výsledcích budete moci stejně jako před týdnem rozhodnout i vy. Hlasování totiž bude probíhat skrze oficiální stránky a ten, kdo si na nich vytvoří účet, bude moci v každé etapě (duelu) odevzdat svůj hlas.

Třetího semifinále se zúčastní tito interpreti:

Zdá se, že toto semifinále nemá žádného favorita ani outsidera. Proto si budeme muset počkat na jejich živá vystoupení a reakce norského i zahraničního publika. Žádné norské finále by nebylo kompletní, kdyby v něm nevystoupil automatický finalista. Po Sondreyovi a bratrů Solli-Tangenových se tentokrát představí zpěvačka Akuvi se svou písní v norštině s názvem Som du er. Všechny písně si opět můžete poslechnout už teď kliknutím na jejich názvy.

Koho si přejete vidět opět ve finále 15. února?

Přímý přenos startuje v 19:50 SEČ a živě jej budete moci sledovat na oficiálních stránkách NRK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..