ESCZ 2020Ostatní

ESC Arena hodnotí: White & Black Holes (Barbora Mochowa)

Co říká na píseň White & Black Holes posádka našeho webu? Zjistíte právě teď!

V letošním roce jsme si pro vás připravili novinku. Všechny písně českého národního kola ESCZ 2020 ohodnotí redaktoři, editoři a administrátor webu ESC Arena. Přečtěte si jednotlivá slovní a číselná hodnocení a dejte nám vědět, jak moc s nimi (ne)souhlasíte.

3. Barbora Mochowa – White & Black Holes

Dominik

Jsem rád, že se i neúspěšní finalisté minulých kol nevzdávají, naslouchají a předvádí v dalších letech stále lepší a lepší výkon. Barbora opět sází na kvalitní a propracovaný song. Člověka při poslechu White & Black Holes až přímo okouzlí éterické tóny a hlasy, které se linou celou skladbou. V porovnání s True Colors je W&B Holes velký krok vpřed, avšak bojím se, že tento styl není primární cílovkou eurovizních fanoušků, a byl by velmi velký risk ji poslat mezi další čtyřicítku skladeb. Ale třeba může překvapit, i proto Barču řadím do své TOP 3.

Hodnocení: 7

Josef

Další známou je po Pam i Barbora Mochowa, která byla loni novým objevem a zamilovali si ji jak fanoušci z Česka, tak především ti ze zahraničí. A oslovila tehdy i zahraniční porotce. Proto není žádným překvapením, že ji vidíme v národním kole i letos. Je velmi pozitivní zjištění, že Barbora nepřišla se stejným typem písně jako loni, ale do národního kola přinesla trošku jinou verzi dream popu, než byly True Colors. Pro mě ale zůstává True Colors lepší než White & Black Holes. Na můj vkus je totiž letošní píseň až příliš alternativní a méně mainstreamová, proto je pro mě hůře uchopitelná. Všechno ale vyvažuje Bářin éterický hlas a celková atmosféra nejen písně, ale i klipu. Na první poslech jsem měl Barboru výš v celkovém pořadí, ale s opakovanými poslechy si uvědomuji, že se to nelepší, naopak ve srovnání s některými ostatními finalisty se maličko pořadí zamíchalo. Jsem ale extrémně rád, že Barboru v národním kole máme, protože je to hodný člověk, i když trochu plachý. A opět jsme tam, kde u ostatních interpretů – jedná se prostě o neskutečně rozmanitou sestavu lidí i písní. A to je na celém národním kole nejlepší.

Hodnocení: 8

Honza

Bára se vrací a čeští i zahraniční fanoušci jsou nadšení. Píseň není zdaleka ve stejné atmosféře, jako byla ta loňská, a i Bára se zdá být sebevědomější a komunikativnější. Píseň jako taková je zřejmě nejoriginálnější ze všech letošních účastníků. Ačkoliv může někomu přijít nudná a repetetivní, svou základnu si určitě najde. Nejvíce píseň vrcholí v posledních sekundách, kdy Bára vydává zvuky, které by od ní čekal málokdo. Naživo tak tato píseň může znít skutečně vesmírně. Nevím, jak by Bára v Rotterdamu dopadla, ale rozhodně by nezapadla.

Hodnocení: 7,5

Vladimír

White & Black Holes je neobyčejná píseň, která mě oslovila hlavně svojí vesmírnou atmosférou. Nezaměnitelný hlas Barbory skladbě dodává na autenticitě a řekl bych, že jsme na eurovizi ještě žádnou podobnou věc neslyšeli. A právě to by jí mohlo pomoct získat umístění v top 10. Myslím si, že poslat ji na eurovizi by byl velice zajímavý experiment, buď by neskutečně zaujala (hlavně porotu) nebo by totálně propadla.

Hodnocení: 8,5

Pavel

Bára se svou letošní soutěžní písní drží svého oblíbeného stylu. Obávám se však, zda to s alternativním a magickým nádechem příliš nepřehnala. White & Black Holes si dle mého názoru najde o něco méně fanoušků než loňská píseň True Colors. Tajemný videoklip a tklivé tóny v závěru písně jako celku dodávají hloubku, čímž se stává dílo pro můj vkus aspoň trochu zajímavé. Bára má krásný sametový hlas, který samosebou píseň rovněž v mých očích pozvedá. Ne však natolik, aby Báru dostal z posledního místa mého žebříčku.

Hodnocení: 5

Tereza

Vím, že pro spousty fanoušků je Bára favoritem, hlavně u těch mezinárodních. Asi všem na mysl vyvstane Lana del Rey, když poslouchá Bářinu tvorbu. A i když je Lana del Rey také moje oblíbenkyně, píseň Báry jsem si ani po pár poslechnutích neoblíbila. Tento song však považuji za kvalitní, který si určitě zaslouží místo v našem národním kole. Na druhou stranu mám trochu obavu, že pokud by toto byla naše soutěžní píseň v Rotterdamu, mnoho diváků by při vystoupení mohlo ztratit pozornost již po pár vteřinách. Pokud by je tedy Bára hned „z první“ neuhranula svým hlasem.

Hodnocení: 5

Daniel

Jako obrovský fanoušek Barbory Mochowé i opravdové Lany Del Rey bych si moc přál, aby Česko tahle mladá zpěvačka v budoucnu alespoň jednou reprezentovala. Letos však proti ní stojí řada silnějších skladeb, navíc mi v ní chybí nějaké vyvrcholení, něco, na co bych se v písničce vysloveně těšil. Obávám se, že by v Rotterdamu příliš nevynikla a bodovému zisku by z velké části musely pomoci vzhled a akce na stagi. Loňská „True Colors“ mě zaujala víc. Až se mi oposlouchají všechny hity letošní ESCZ, zřejmě se k této zasněné skladbě vrátím zpátky. S každým dalším poslechem se mi líbí více, hlavně její uklidňující a vesmírná atmosféra. Jsem rád, že je Bára opět zde a doufám, že ne naposledy.

Hodnocení: 8

Celkové hodnocení pro White & Black Holes: 7,00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..