Ankety a soutěžeESCZ 2020Národní kolaNovinky

ESCZ 2020: Hlasování začíná

Všech 7 písní bylo publikováno a spolu s tím začalo online hlasování. Kdo bude nástupcem Lake Malawi?

Už toho bylo řečeno mnoho, takže věříme, že se všichni těšíte na to hlavní. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé soutěžní videoklipy v letošní českém národním kole ESCZ 2020. Jméno interpreta odkazuje na jeho medailonek tady na webu.

Finalista č. 1 – We All PoopAll The Blood

Finalista č. 2 – Pam RabbitGet Up

Finalista č. 3 – Barbora MochowaWhite & Black Holes

Finalista č. 4 – KarelllAt Least We’ve Tried

Finalista č. 5 – Benny CristoKemama

Finalista č. 6 – Elis Mraz feat. Čis T.Wanna Be Like

Finalista č. 7 – Olga LounováDark Water

V jednotlivých medailoncích můžete ohodnotit každou píseň na škále od 1 do 10 jak jste zvyklí u eurovizních reprezentantů. Tyto ankety budou v neděli 2. února večer ukončeny a vyhodnoceny a podíváme se jak si jednotliví finalisté vedli v bodovém hodnocení. Mimo to nyní zde přinášíme celkovou anketu, kde můžete každý podpořit jedním hlasem svého favorita. I na tyto výsledky se podíváme po ukončení online hlasování. Samozřejmě budeme rádi, pokud se s námi podělíte i o své názory na jednotlivé písně kdekoliv v komentářích zde nebo u medailonků.

Rekapitulace:

Kdo by měl podle vás vyhrát ESCZ 2020?
 • Elis Mraz & Čis T. - Wanna Be Like 28%, 283 hlasy
  283 hlasy 28%
  283 hlasy - 28% všech hlasů
 • Olga Lounová - Dark Water 20%, 204 hlasy
  204 hlasy 20%
  204 hlasy - 20% všech hlasů
 • We All Poop - All The Blood 20%, 203 hlasy
  203 hlasy 20%
  203 hlasy - 20% všech hlasů
 • Benny Cristo - Kemama 12%, 123 hlasy
  123 hlasy 12%
  123 hlasy - 12% všech hlasů
 • Karelll - At Least We've Tried 9%, 93 hlasy
  93 hlasy 9%
  93 hlasy - 9% všech hlasů
 • Barbora Mochowa - White & Black Holes 6%, 65 hlasů
  65 hlasů 6%
  65 hlasů - 6% všech hlasů
 • Pam Rabbit - Get Up 3%, 35 hlasů
  35 hlasů 3%
  35 hlasů - 3% všech hlasů
Celkově hlasů: 1006
19. 1. 2020 - 2. 2. 2020
Hlasování ukončeno !

31 komentářů: „ESCZ 2020: Hlasování začíná

 • Elis zaujala ze všech. Má velkou naději. Balada o. Lounove hezká, ale myslím že neprorazi.. Uvidime

  Reagovat
 • 1. Olga
  2. We All Poop
  3. Barbora
  4. Karelll
  5. Benny
  6. Elis
  7. Pam

  Reagovat
 • Tak za mňa jednoznačne Elis nie som fanušik tohto štylu ale ona ma zaujala na prvy krat

  Reagovat
 • Poop alebo Barbora.

  Ostatné, z môjho pohľadu, tvoria druhy sled.

  Reagovat
 • Tak letos je národní kolo opravdu až překvapivě kvalitní. Je to dobře i z toho důvodu, že si vylepšujeme renomé u eurovizní komunity. O to z mého pohledu vlastně jde, abychom předváděli kvalitní, autorské a mladé fresh věci, což národní kolo splňuje vrchovatě. Ať už bychom vybrali jakýkoli song, tak ten by na ESC nepropadl. Rozdíl oproti minulému roku je galaktický. Ale…
  Na ESC nejde o to, aby národní kolo bylo kvalitní, stačí jedna, ale za to kvalitní věc. Abych trochu sundal to nadšení, tak si nemyslím, že nějaký ze songů může reálně bojovat o vítězství nebo Top 5. To už si dovolím tvrdit teď, aniž bych znal jediný song ostatní konkurence. Nicméně na nějaké solidní umístění by šance mohla být, příčky nejvyšší však nepředpokládám.
  Osobně bych vyslal jednoho z trojice We all poop, Elis a Olga. Ben mě malinko zklamal, čekal jsem, že dovalí s nějakou brutální bombičkou, ale nestalo se. Kvalitní to je, ale čekal jsem víc. Hodně se mi líbí i song od Pam, sice nás nebude reprezentovat, ale za tou zmíněnou trojicí za mě asi čtvrtý nejlepší song. Pak Ben a Barbora s Karelllem mě až tolik nezaujali a s těmito písničkami by to na finále asi nebylo.
  Kdyby záleželo na mě, tak bych vyslal All the blood nebo Olgu. To jsou písničky, které se mi líbí nejvíce. U All the blood, jak už tady někdo zmínil, jasně patrná inspirace 21 pilots, ale piloti mají v těch svých největší hitech ještě větší energii, která by u All the blood byla také potřeba. Song Olgy je výborná věc, ale souhlasím s tím, co se tu také zmiňuje, asi nebude po minulém roce úplně po baladách poptávka, ale kvalitní věc, když bude reprezentovat Olga, tak s tím nemám problém, i když asi to nebude žádná díra do světa.
  Mám takový pocit, že nás bude na ESC zastupovat Elis. Její song je v pohodě, taková věc na ESC patří, ale opět, také to tu někdo zmiňoval, takových podobných pseudošpanělských věcí je hafo. Trochu už jsem z toho unavený. Tenhle song osciluje na široké škále – může zazářit, ale taky může krutě propadnout kvůli své neoriginalitě. Ještě nevím, ke které straně bych Elis zařadil, ale taky nebudu mít nic proti jejímu výběru. Trochu ale cítím, že Elis má asi největší šanci udělat nějaký úspěch.
  Osobně bych byl za All the blood, ale jak jsem zmínil, kdyby tam bylo trochu více energie a dynamiky, tak by byl úspěch skoro zaručen. Nějaký zásadní problém nebudu mít ani s Benem, mám ho rád, i když moc nevím, co si o jeho trochu slabším (i když dobrým, originálním, moderním) díle myslet.
  Abych to shrnul, buďme všichni rádi za tak kvalitní národní kolo, ale ani toto národní kolo nemusí znamenat úspěch na ESC.

  Reagovat
 • Trošku bych brzdil optimismus některých u těch random balad, které jsou sice kvalitní, ale díky povětšinou slabým emocím či hlasům jsou na hraně postupu, spíše za ním (zvlášť po Arcade). Za mě jednoznačně Elis nebo Ben – ti sice můžou i propadnout, ale pokud bude kvalitní staging což už po předchozích letech u nás očekávám jako automatiku tak můžou pomýšlet i na TOP6-10. Bena vůbec neposlouchám ale svůj hlas jsem dal nakonec jemu. Čistě z taktických důvodů a toho, že mě dokázal zaujmout hned na první pokus s žánrem, který nevyhledávám. Každopádně ostuda letos nebude, s tím souhlasím!

  Reagovat
 • Všimol si vôbec niekto, že v klipe Elis Mraz hrá Olga Lounová? 😀 Ja až teraz, keď som klip videl asi po 20ty krát 😀 Veľmi milé

  Reagovat
  • Nejen ta, ale i třeba Eva Burešová a Míša Tomešová, prostě kamarádky. Náhodou je to docela originální a do toho klipu se to hodí. Ale uznávám, že i já si Olgy všimnul až poněkolikáté, protože zkraje jsem nedával tolik pozor. Je to tak divoké až oči přechází. 😀

   Reagovat
   • Ja nehovorím, že je to zlé 🙂 Veľmi milý nápad

    Reagovat
 • Moc se mi líbí písně od Karllla, Elis, We All Poop a Barbory. Je to přetěžký výběr, a tak to chce přidat trochu taktiky. Vloni vyhrál zpěvák s pomalou atmosférickou písni, takže Karelll a Barbora jsou asi ze hry venku… We All Poop nabízí pro ESC méně typický kvalitní song, který muže zaujmout diváky i porotu ale stejně tak muže u obou silně propadnout. Pak je tu ale Elis s řadou triumfů. 1) Je to radio-friendly energický song v žánru, který současně frčí, což by mohlo zajistit slušné umístění jak u poroty, tak i diváků. 2) Španělština je zajímavý prvek, který zaujme a možná přinese body od Španělska. 3) Česko-Slovenské spojení bude působit velmi sympaticky i ve stínu toho, že se Slovensko ESC neúčastní. Tyto triumfy považuji za hodně důležité ale unplug verze ještě ukáže 😉

  Reagovat
  • Ale já fakt nevím. Barbora mě pro každém poslechu dostává do kolen. Ten song má neskutečný finále… Cítím tam trochu winner vůbec..

   Reagovat
  • Čekání se vyplatilo a velký dík všem co letos vybírali písničky. Výběr interpretů mě moc potěšil, jelikož víc než polovinu interpretů dlouho poslouchám. O to těžší bude volba.
   We All Poop vážně mile překvapili a je škoda, že nemůžu vidět jejich stage. A nechápu proč by měl vadit jejich hororový klip. Vzpomeňte si na úspěch Lordi nebo Hatari.
   Pamelku mám ráda, ale doteď je pro mě její nej písnička Animal Power. Ale mohla by zaujmout s dobrou šou.
   Barbora mě loni vůbec nezaujala. Za to letos se fakt předvedla a kdyby nás zastupovala, tak se vůbec nebudu zlobit. Akorát mám strach, aby nepřipomínala loňskou Austrálii.
   Karelll je můj oblíbenec a jeho skladba je moc krásná, ale nevím jestli by v tak velké konkurenci obstála.
   Kemama mě fakt chytila hned na poprvé a jsem trochu zaskočená těma reakcema. Pořád všichni opakují, že je důležité být originální a snadno zapamatovatelný. Ale třeba to je tím, že Bena poslouchám už dlouho.
   Reggaeton nesnáším, ale Elis se docela povedl. Doufejme že ostatní země nepříjdou s něčím podobným. Pak by to mohlo zabrat.
   Olga je dobrá zpěvačka, ale její písnička i videoklip je moc podobný Arcade. Navíc předchozí ročníky s českýma baladama moc nebodovaly.
   Toť můj názor.

   Reagovat
 • Nevěřil bych, že to u našeho národního kola někdy řeknu, ale ať pošleme cokoliv, nemusíme se za to vůbec stydět a myslím, že máme naději na postup.

  Mí osobní favorité – We All Poop, Olga Lounová

  Reagovat
  • Mám dotaz na hlasování. Někdo říká, že je možné hlasovat jenom přes aplikaci Eurovize, že z těchto stránek to neplatí? Jak to tedy je? Díky 😉

   Reagovat
   • Zde je pouze anketa našich čtenářů. S oficiálním hlasováním nemá nic společného. Hlasy do národního kola lze opravdu posílat jen přes aplikaci Eurovision Song Contest.

    Reagovat
 • Jsem velmi příjemně překvapen. Paradoxně nejslabší mi připadá písnička od toho „papírově nejsilnějího“ Bena Cristovaa a byla by nesmírná škoda, kdyby v takto silné konkurenci vyhrála jen proto, že má Ben stabilní fanbázi. Taky si myslím, že po vítězsví komorní balady je šance na úspěch další takové dosti mizivá, takže pro Olgu ani Karllla taky hlasovat nebudu. I když odvedli v rámci žánru velmi kvalitní práci, to zas všechna čest. Zbývající písně se mi líbí nastejno, na každé je něco, co ji vyvyšuje nad ostatní. V tuhle chvíli vůbec nevím, pro koho z těch zbývajících čtyř budu hlasovat.

  Reagovat
 • Krásné písničky, minulý rok je zapomenut. Zatím se mi líbí nejvíc Olga. Bez brutálního videoklipu by ovšem vyhráli We All Poop. Musím ale všechno ještě víckrát poslechnout, protože je to hrozně vyrovnané. I Bena a Elis, jejichž žánry se mi celkově nelíbí, vůbec nepovažuji za špatné. To potvrzuje i ohlas v cizině, na 1. místě jsem v žebříčcích na youtube viděl všechny interprety. Tento stav asi nahrává Olze a Benovi díky jejich dlouhodobé popularitě. S hlasováním ještě počkám. Jediné mínus dávám za media days, busking loni neměl chybu a letos mi chybí. Objevili se dneska We All Poop vůbec někde? Na instagramu mají naposledy vydání písně.

  Reagovat
 • Mám radost, že je letos opravdu z čeho vybírat.
  Nejspokojenější budu s tímto postupem:
  1. Elis (nejchytlavější na 1. poslech) nebo We all Poop (originální)
  2. Karelll (hezky se poslouchá)
  Ale nebude mi vadit ani Barbora ( zajímavý hlas ) nebo Olga (atraktivní vzhled, ostřílená).

  Škoda, že jich nemůže postoupit více.

  Reagovat
 • Opravdu se jedná o nejsilnější národní kolo vůbec. Skladby jsou skvělé všechny a neumím se upřímně ani rozhodnout, která by měla být ta první. Rozdělil bych je asi následovaně:

  Jistý postup do finále:
  We All Poop
  Benny
  Elis ft. Čis T

  Zřejmý postup:
  Barbora
  Olga

  Nejistý postup:
  Pam Rabbit
  Karelll

  Reagovat
  • Souhlas. Jen bych asi vyměnil Barboru místo Bena. Trochu mě děsí hype kolem Olgy. Jako jo strojená balada dobrá ale šanci na reálný úspěch má ze všech nejmenší. Úspěšná balada v dnešní době musí přinést kombinaci uvěřitelných emocí, silného poselství a hlasu třeba jako Makedonie v minulém roce. Olga má možná jen ten jakž takž silný hlas…

   Reagovat
 • Tak nejprve jsem si písně ráno několikrát naposlouchala, a pak si dala pauzu, abych zjistila, co mi uvízlo v paměti. Celkově vzato se mi líbily všechny, ale momentálně si dokážu vybavit tyto 3: All the Blood, Dark Water a Wanna Be Like. Takže tohle je alespoň prozatím moje top3:
  1. We All Poop
  2. Elis & Čis T
  3. Olga Lounová

  Reagovat
 • Tohle národní finále se zařadí mezi vůbec ty nejlepší co kdy byly. Velká škoda, že se zrušilo živý narodní kolo, protože tenhle line-up by si to maximálně zasloužil. Benův song jsem ještě neslyšel, takže nehodnotím. Pam Rabbit ok, ale hodnotím ze všech nejhůř. Karelll má moc dobrý song a zní to vážně velmi zajímavě, ale mám takový pocit, že by to na Eurovizi zapadlo a něco mi říká, že letos něco podobného úspěch mít nebude. Nicméně pěkný song. Obrovský překvapení jsou pro mě We All poop. Nevěděl jsem co od nich čekat, ale tohle je super. Bára mě nezklamala, právě naopak. Krásný a osobitý song s dechberoucí atmosférou, wow. Olga se vytasila s vážně silnou baladou, která by si místo na Eurovizi našla. Finále by dala na 99% podle mě. No a teď pro mě největší a zároveň jednoznačně nejpříjemnější překvapení. Fakt jsem nevěděl co čekat od dua Elis Mraz a Čis T, ale tohle je neskutečná pecka. Pořád mi to hraje v hlavě, mám chuť to poslouchat furt dokola. Finále? 100%. TOP10? 99%. Aktuálně jednoznačný TOP pro mě. Celkově vynikající finále což je vidět už i na reakcích v zahraničí.

  Reagovat
  • Díval jsem se znovu na to video Césara a jsem si skoro na 100% jistý, že na prvním místě má Báru.

   Reagovat
 • Mám-li být absolutně upřímný, tenhle výběr je jeden z nejsilnějších výběrů napříč státy za celou dobu, co sleduju Eurovizi. Kam se hrabe Melodifestivalen? 😀
  Nejvíc se mi líbí We All Poop společně s Pam, pak také miluju Karllla a Elis s Čis T, a Olga, Barbora a Ben jsou taky úžasní.
  Ať vybereme cokoliv, tento rok nás opět ve finále vidím! 🙂

  Reagovat
 • 1. Benny Cristo – Kemama
  2. We All Poop – All The Blood
  3. Elis Mraz & Čis T. – Wanna Be Like
  4. Pam Rabbit – Get Up
  5. Barbora Mochowa – White & Black Holes
  6. Karelll – At Least We’ve Tried
  7. Olga Lounová – Dark Water

  Reagovat
 • Wow! Česká republika, tento rok ste sa prekonali! Každá jedna pieseň má niečo do seba a má potenciál zaujať v Európe 🙂 My slováci teda môžeme len ticho závidieť. Je ťažké si vybrať jedného favorita, za ktorého zahlasujem. Preto tým piesňam ešte nechám čas, nech sa mi uležia v hlave. Ale podľa prvých pocitov a po prvom vypočutí je môj rebríček takýto:

  1. Barbora Mochowa – (Na Barboru mám slabosť už od minulého roku, jej hudba ma proste baví, je to niečo iné a s dobrým stagingom by mohla byť veľmi vysoko.) 9,5/10
  2. Benny Cristo – (Ben má veľkú charizmu a šancu osloviť široké eurovízne publikum, pieseň som síce čakal o čosi silnejšiu, ale ľahko sa pamätá a je to mladé a fresh. Dobrá práca.) 9/10
  3. We All Poop – (Asi najväčšie prekvapenie. Od neznámej kapely som nečakal tak kvalitný song a ešte kvalitnejší videoklip. Netypická skladba pre eurovíziu, čo v posledných rokoch zvykne bodovať. Pripomínajú mi Twenty one pilots.) 8,5/10
  4. Olga Lounová – (Veľmi silná a kvalitná balada. Vie osloviť klasických eurovíznych fanúšikov, ktorí hlasujú pre mainstreamový pop. Určite by bodovala aj u porôt. Chýba jej však niečo inovatívne, a práve to v posledných rokoch vie na ESC zaujať najviac.) 8/10
  5. Elis Mraz & Čis T. – (Skvelý reggaeton. Je to však až príliš inšpirované momentálnymi trendami, čo môže byť aj na škodu. Hudba takéhoto typu sa na nás momentálne z každého rádia. Ak fanúšici budú mať chuť na takýto druh piesne, môže skončiť vysoko, pretože kvalita jej nechýba. Čo jej chýba, je asi inovatívnosť, každopádne dobrá práca.) 7/10
  6. Pam Rabbit – (Je to niečo iné ako zvyšok piesní. Jediné čo tejto piesni chýba, je to, že po vypočutí si absolútne neviem spomenúť ani na melódiu ani na nič. Ťažko sa pamätá. Čo je pri eurovízii veľmi dôležité, aby si fanúšik pieseň zapamätal. Pri dobrom stagingu z toho môže byť dobrý výsledok. Mne osobne sa pieseň veľmi páči, ale neviem či je vhodná aj na eurovíziu alebo len do môjho súkromného playlistu.) 7/10
  7. Karelll – (Ďalšia kvalitná produkcia. Už to, že momentálne posledná pieseň v mojom rebríčku, je tak kvalitná, svedčí o tom, že tohtoročné české národné kolo je mimoriadne silné. Keby to bol minulý ročník, alebo ročník 2018, táto pieseň by bola u mňa určite vyššie. Každopádne pri sile tohto roka je u mňa Karelll momentálne posledný, ale všetko sa môže zmeniť. Pieseň je skvelá, ľahko sa pamätá a má niečo do seba. Držím palce.) 6,5/10

  GRATULUJEM Česko a ČT 🙂 Nech vyhrá akákoľvek pieseň, hanba to nebude. Finále je viac než reálne s akoukoľvek z týchto siedmych piesní. S pár piesňami by som to odhadoval aj na TOP10 a ak sa spoja všetky hviezdy tak možno aj víťazstvo? 😉 Nechajme sa prekvapiť.

  Reagovat
 • Za mě následovně:

  1.-2. Elis
  1.-2. Olga
  3. Karell

  Zbytek mě nezaujal. We all poop ale celkem překvapili.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..