Národní kolaNovinky

Rumunsko prozradilo detaily k národnímu kolu

Překvapivá informace přišla v uplynulých dnech z Rumunska. Reprezentanta vybere v národním kole.

Rumunsko bylo jedinou zemí ze všech účastníků Eurovize 2020 v Rotterdamu, u které jsme nevěděli, jakým způsobem zvolí svého reprezentanta. Dlouhé mlčení rumunského vysílatele však naznačovalo, že by mohlo Rumunsko poprvé za celou svou účast na Eurovizi použít interní výběr. Ale nové informace, které přišly v pátek z Rumunska nasvědčují pravému opaku. I v roce 2020 bude v Rumunsku použito národní kolo.

Zatím s prohlášením přišel starosta města Buzău na jihovýchodě Rumunska. Ten tvrdí, že na 99,9 % bude finále rumunského národního kola pořádáno právě v jejich městě, které se tak zapíše nejen na kulturní mapu Rumunska, ale i celé Evropy. Termín konání by měl být v neděli 1. března a na jeho organizaci může padnout obrovská částka 150 až 200 tisíc eur. Oficiální informace od rumunské televize zatím publikovány nebyly, tedy ani žádné informace o způsobu hlasování. Po kontroverzní situaci z minulého roku se však dá předpokládat, že systém bude upraven. Na potvrzení si však musíme počkat.

V Tel Avivu letos Rumunsko reprezentovala Ester Peony, které se nepodařilo kvalifikovat do finále, a rumunská absence ve finále Eurovize se tak o další rok prodloužila. Jste spokojeni s volbou národního kola pro Rumunsko? Myslíte si, že se Rumunsko konečně vrátí do eurovizního finále?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..