Národní kolaNovinky

Bělorusko zůstává u národního kola

V Bělorusku se i letos dočkáme národního kola, které proběhne podobně jako minulý rok.

Stejně jako v minulém roce se i letos dočkáme národního kola v Bělorusku. Opět nás čekají živé konkurzy, které budou následovány přímým přenosem finále. Jaký ale bude časový harmonogram v Bělorusku?

Až do pátku 17. ledna mají interpreti a skladatelé možnost posílat své písně do běloruské televize. Zde přichází ale první rozdíl od minulého roku. V živých konkurzech totiž neuvidíme všechny přihlášené písně, tedy i nadšené amatéry, ale pouze výběr, který proběhne interně v rámci běloruské televize. Ve středu 22. ledna se dozvíme, kteří interpreti prošli tímto interním sítem a tedy je uvidíme během konkurzů naživo, které budou opět tradičně streamovány na YouTube. Tyto konkurzy se uskuteční v pondělí 27. ledna. Zde stále bude vybírat pouze porota. Ta po konkurzech zvolí přibližně 12 písní, které postoupí do velkého finále. Termín jeho konání zatím známý není, ale nejpozdější možný termín je pátek 6. března. Ve finále se ovšem dočkáme další změny oproti roku 2019 a to té, že vítěte a běloruského reprezentanta již nevybere pouze odborná porota, ale do výběru budou zapojeni i televizní diváci. Uvidíme, jestli bude výsledek ovlivněn porotou a diváky spravedlivě 50:50, ale zapojení televotingu je vždy dobrým krokem, především k televizním divákům a fanouškům.

Myslíte si, že se Bělorusku bude dařit stejně jako minulý rok? Zena se probojovala do velkého finále, což Bělorusko může považovat za úspěch. Máte nějakého svého oblíbeného běloruského interpreta, kterého byste rádi viděli v národním kole a potažmo i na Eurovizi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..