Národní kolaNovinky

Známe všechny účastníky a první píseň Australia Decides

Po delší odmlce se na svět znovu dostaly informace ohledně australského národního kola. Konkrétně se jedná o poslední čtyři interprety a dokonce i o jednu zveřejněnou píseň.

Již dříve jsme vám představili první účastníky Australia Decides 2020, pojďme si tedy ukázat, která jména již známe. První známou dvojici tvořily vítězka Australian Idol 2004 Casey Donovan a hvězdná Vanessa Amorosi. Později nám SBS odtajnila, že dalšími jmény jsou mladý interpret Mitch Tambo a známý australský umělec iOta. No a naposledy jsme psali o výběru indie zpěvačky Montaigne a alternativního umělce Didirri. Přečíst si o nich můžete zde, zde a zde.

Prvním z nově představených umělců je Diana Rouvas. Tato pětatřicetiletá zpěvačka je známá především vítězstvím v letošním ročníku The Voice Australia. Jejími hlavními žánry jsou pop a soul. Jak nám napovídá zpěvaččino příjmení, Diana má předky z Řecka. Má za sebou celkem čtyři vydané singly, ten nejnovější s názvem Wait For No One zveřejnila v letošním roce. Její soutěžní píseň nese název Can We Make Haven.

Diana Rouvas

Dalším známým soutěžícím je tentokrát muž, a to konkrétně  Jordan-Ravi. Tento devatenáctiletý mladík je v podstatě nováčkem australské hudební scény. Sám sebe popisuje jako “oduševnělého a záhadného zpěváka s čokoládovým hlasem a talentem na hru na kytaru“. Zajímavostí rozhodně je, že jeho soutěžní skladbu Pushing Stars napsali loňští účastníci Australia Decides George Sheppard a Tania Doko.

Jordan-Ravi

Třetím jménem, které si dnes představíme, je Jaguar Jonze. Tato mladá zpěvačka má velice zajímavý původ, narodila se totiž v Japonsku tchaj-wanské mamince a australskému tatínkovi. Její tvorba je velmi originální, o čemž se můžete přesvědčit, když si poslechnete její nejznámější singl Kill Me with Your Love, který je inspirovaný filmy Quentina Tarantina. Jestli bude i její soutěžní singl originální směsicí různých žánrů zatím nevíme, známe pouze název skladby, což je Rabbit Hole.

Jaguar Jonze

Poslední interpret, kterého si dnes představíme, je Jack Vidgen. Tento dvaadvacetiletý umělec se do podvědomí veřejnosti dostal v pouhých čtrnácti letech, když ovládl pátý ročník soutěže Australia’s Got Talent. Od té doby vydal dvě alba, přičemž se především to první zveřejněné mohlo těšit ze skvělých ohlasů. Mezi jeho hlavní žánry patří pop a soul. Velmi důležitá informace je, že Jack se jako první interpret rozhodl zveřejnit svůj soutěžní song. Nese jméno I Am King I Am Queen a vy si zde můžete píseň poslechnout.

Jack Vidgen

Jeden z těchto 10 finalistů se stane zástupcem Austrálie v Rotterdamu:

  • Casey Donovan
  • Diana Rouvas
  • Didirri
  • iOTA
  • Jack Vidgen
  • Jaguar Jonze
  • Jordan-Ravi
  • Mitch Tambo
  • Montaigne
  • Vanessa Amorosi

Finále Eurovision: Australia Decides se uskuteční v sobotu 8. února v dopoledních hodinách našeho času. Kdo z interpretů Vás nejvíce zaujal? Jaký máte názor na zatím první zveřejněnou skladbu? Dejte nám vědět do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..