Národní kolaNovinky

Austrálie odtajnila další dvě jména národního kola

Dalšími dvěma finalisty příštího ročníku Eurovision – Australia Decides se stali Montaigne a Didirri. Pojďme si je společně představit!

Montaigne, vlastním jménem Jessica Alyssa Cerro, je úspěšná artpopová indie hudebnice. O jejím úspěchu svědčí například zisk prestižního ocenění ARIA, australského ekvivalentu Grammy, za svoje debutové album Glorious Heights z roku 2016. Letos v srpnu vydala svoji druhou úspěšnou desku nesoucí název Complex. Dle svých slov by na Eurovizi ráda ukázala svoji  dramatickou, až extrémní stránku. Její pseudonym je inspirován jménem francouzského filosofa Michela de Montaigne a vedle zpěvu se tato rodačka ze Sydney ráda věnuje i fotbalu.

Zpěvaččinu nejúspěšnější skladbu Because I Love You si můžete poslechnout zde:

I druhý představený umělec, Didirri, se svou tvorbou zaměřuje na alternativní styl. Jeho největším dílem je zatím šestipísňové EP Measurements vydané minulý rok. I tak již však Didirri stihl zazářit jak na pódiích v domovské Austrálii, tak i na světoznámých festivalech ve Spojeném království či španělské Barceloně, a to po boku hvězd jako Vance Joy či Hozier. Jak sám říká, eurovizní svět je pro něj něčím novým, oceňuje však jeho volnost a svobodu, co se hudebního umění týče, a jeho oblíbenou skupinou je ABBA. Ve svojí tvorbě preferuje osobitost a upřímnost, v jeho skladbách se tak odráží jistá melancholie.

Na Didirriho styl se podívejte zde:

Momentálně tedy známe již šest finalistů následujícího australského národního kola, které proběhne v sobotu 8. února v australském městě Gold Coast. Jsou jimi:

  • Casey Donovan
  • Didirri
  • iOTA
  • Mitch Tambo
  • Montaigne
  • Vanessa Amorosi
Montaigne a Didirri – další dvojice do australské party.

Během čekání na další finalisty se nezapomeňte na naší stránce podívat i na ostatní čtyři medailonky představených umělců!

Zdroj: eurovision.tv

Jeden myslel na “Austrálie odtajnila další dvě jména národního kola

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..