178 obdržených písní v Eesti Laul

Do populárního estonského národního kola Eesti Laul bylo letos přihlášeno 178 skladeb.

Jedno z nejoblíbenějších národních kol v počtu obdržených skladeb za minulými roky trošku pokulhává. Vždyť loni bylo došlých písní 216 a předloni dokonce 258. Rozhodně však nemusíme být zklamaní, jelikož nás může potěšit informace, že dokonce 76 songů je v estonském jazyce, zbylé skladby jsou v jiných jazycích, což samozřejmě neznamená pouze angličtinu. Vzpomeňme na Elinu Nechayevu, která nás svou italskou pop-operou naprosto uchvátila v roce 2018. Můžeme se tedy těšit na velmi rozmanitý ročník!

Aktuálně se porota, složená ze čtrnácti hudebních znalců, rozhoduje, které písně si zaslouží být mezi finální čtyřiadvacítkou. Již příští středu a čtvrtek se dozvíme, koho porota vybrala –  12 písní 13. listopadu večer a 12 písní 14. listopadu večer. Producent estonského finále Tomi Reahula tvrdí, že kvalita obdržených skladeb je opravdu vysoká a že večerní představování skladeb slibuje skvělou podívanou.

Systém Eesti Laul se letos nemění. Opět nás čekají dvě semifinále, každé po 12 soutěžících, s tím, že z každého semifinálového souboje postoupí 6 písní. Ve finále se dvanáctka ještě zúží a vznikne trojice superfinalistů, z nichž následně vzejde vítěz, který bude Estonsko reprezentovat v Rotterdamu.

První semifinále se uskuteční 13. února, druhé pak 15. února. A vítěze poté poznáme 29. února.

Těšíte se na Eesti Laul? Jste zvědaví, jaké písně porota vybere? Je nějaký konkrétní interpret, který podle Vás “prostě musí vyhrát“?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *