Novinky

Černá Hora se nezúčastní Eurovize 2020

RTCG se tak stává první televizí, která se po letošní účasti ze soutěže oficiálně odhlašuje.

Tento týden nás špatné zprávy neopouští. Už včera se začala šířit informace o tom, že Černá Hora nakonec nebude mít svého zástupce v Rotterdamu. To bylo nakonec dnes bohužel potvrzeno přímo černohorskou veřejnoprávní televizí RTCG pro web ESCToday. Televize sice podala nezávaznou přihlášku, která musela být s konečnou platností stvrzena nejpozději do 10. října. Nám zatím neznámé důvody, nejspíše však finančního charakteru, nedovolovaly televizi účast potvrdit. EBU dokonce přidala černohorské televizi více času pro možnost vyřešení problémů, to se nakonec nepovedlo a Černá Hora tak byla nucena svou přihlášku pro Rotterdam 2020 stáhnout. Tím se náš počet potvrzených účastí snižuje na rovných 40.

Černá Hora se od svého samostatného debutu v roce 2007 neúčastnila pokaždé. Hned po své třetí účasti se ze soutěže odhlásila na dva roky a neviděli jsme ji tak v letech 2010 (Oslo) a 2011 (Düsseldorf). Doufáme tedy, že ani tentokrát nebude pauza dlouho trvat a tuto nádhernou balkánskou zemičku uvidíme opět třeba hned v roce 2021.

Na oficiální prohlášení stále čekáme u Maďarska a Moldavska. Čekání je ale nejspíš téměř u konce, jelikož konečný seznam účastníků 2020 by měla EBU zveřejnit v nejbližších dnech.

2 komentáře: „Černá Hora se nezúčastní Eurovize 2020

  • Na Eurovoix píší, že generální ředitel černohorské televize odmítl, že by došlo k takovému rozhodnutí a že rada televize teprve bude o účasti na Eurovizi jednat.

    Reagovat
    • Ano, také jsme tento článek četli, včera se to ale skutečně zdálo oficiální. Uvidíme, jak se situace vyvine, a budeme včas informovat.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..