Novinky

Náš web slaví své první narozeniny!

Dnes je to přesně rok od prvního článku webu ESC Arena!

Dne prvního září 2018 jsme spustili náš web a zveřejnili první článek – rozhovor s českým zástupcem na EYM, kontrabasistou Indi Stivínem. Tím odstartovalo pro většinu z nás nové dobrodružství. Věděli jsme, že náš čeká složitá, ale krásná cesta eurovizním rokem. Tušili jsme, že navazovat na ESC Portal, který si držel svou vysokou úroveň více než deset let, nebude jednoduché. Vidina toho, aby v Česku stále byl jeden kvalitní web, nás však motivovala do práce. Vznikl tak tým eurovizních nadšenců a členů českého klubu OGAE, kteří jsou dodnes jádrem webu a starají se o co nejlepší a nejaktuálnější spojení mezi eurovizním světem a českými čtenáři.

Po relativně klidném podzimu se již okolo Vánoc rozjel maraton národních kol. Informací a novinek rychle přibývalo a náš web zažil doslova povodeň článků. Hned zkraje ledna se navíc zároveň rozběhlo české národní kolo ESCZ 2019. Právě v tomto období jsme se, po pouhých několika měsících fungování, stali nejčtenějším českým webem o Eurovizi. A to je jen z části naší zásluhou. Ta ještě větší zásluha patří právě vám – našim čtenářům.

S prvními vykvetlými stromy začínají fanouškům skutečné nervy. Eurovize se blíží. V letošním roce se do hostitelského města Tel Avivu vypravil tým hned několika našich novinářů, který vám zprostředkovával ty nejžhavější informace, nasátou eurovizní a izraelskou atmosféru a v neposlední řadě rozhovory s českými zástupci, skupinou Lake Malawi. Zde je nezbytné poděkovat právě Albertovi, Jeronýmovi a Antonínovi, kteří byli velmi svědomitě v kontaktu s naší „posádkou“ tak, jako nikdo dříve před nimi. Poděkování směřuje i České televizi, za to, že nám dovolila vícečlenné obsazení akreditovaných novinářů, které rozhodně přispělo k větší kvalitě i kvantitě naší práce. ČT s námi jednala a jedná jako s rovnocenným partnerem, i přesto, že jsme letos byli prakticky zcela novým hráčem na poli českého eurovizního zpravodajství.

Rok utekl jako voda a my už se těšíme na další Eurovizi. Pevně věříme, že se budete těšit s námi a podniknete s námi novou cestu Nizozemskem od první zveřejněné písně, přes první novodobé vysílané české národní kolo 25. ledna, až po vyhlášení nového vítěze Eurovize v květnu 2020. A bude super, když vás, čtenářů „cestovatelů“, bude ještě více a třeba ještě více. Za první rok naší existence jsme byli poctěni více než devadesáti tisíci návštěv. Stovku chceme dát co nejdříve! 🙂 V rámci toho vás prosíme klidně i o diskuzi pod tímto článkem o tom, co vás na našem webu za poslední (a první) rok bavilo, co vám naopak chybělo a kde vidíte největší rezervy. Není nic produktivnějšího, než upřímný feedback ze strany čtenáře.

Popřejme si tedy všechno nejlepší k našim prvním narozeninám a ať nás Eurovize nadále baví svým kouzlem! My se budeme snažit nadále bavit vás.

Za náš celý tým,

Honza

 

3 komentáře: „Náš web slaví své první narozeniny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..