Českou reprezentantkou v OGAE Song Contest 2019 bude Tereza Mašková

Se svou písní Žár zvítězila v národním vyběru a porazila dalších patnáct konkurentů.

Během léta jsme vybírali českého reprezentanta do soutěže OGAE Song Contest 2019. Nejdříve členové fanklubu OGAE Czech Republic nominovali písně do národního výběru a pak probíhalo samotné hlasování. Toho se kromě členů českého fanklubu zúčastnilo také pět zahraničních porotců z ostatních OGAE klubů a také vy – čtenáři webu ESCArena.cz.

Zahraniční porotci byli z Ruska, Maďarska, Francie, Itálie a Bulharska a pomohli nám s výběrem reprezentanta. Pojďme se nyní podívat na vaši TOP 10, která se zařadila do celkového výsledku jako další hlasující. Celkem vás hlasovalo 1585 a rozdali jste téměř 2000 hlasů. Vaším vítězem byla skupina Perutě, následována Vojtou Drahokoupilem v duetu s Mínou a bronz od vás putoval k letošnímu jubilantovi Karlu Gottovi a jeho dceři Charlotte Elle. Až na čtvrtém místě u vás byla Tereza Mašková. Výsledky TOP 10 ankety z webu:

 1. místo = Perutě (12 bodů)
 2. místo = Vojta D & Mína (10 bodů)
 3. místo = Karel Gott & Charlotte Ella Gottová (8 bodů)
 4. místo = Tereza Mašková (7 bodů)
 5. místo = Marek Ztracený (6 bodů)
 6. místo = Slza & Celeste Buckingham (5 bodů)
 7. místo = Ewa Farna (4 body)
 8. místo = Ivana Korolová (3 body)
 9. místo = Adam Mišík (2 body)
 10. místo = Jan Bendig & Monika Bagárová (1 bod)

Po sečtení všech hlasů byly kompletní výsledky následující:

 1. místo = Tereza Mašková (138 bodů)
 2. místo = Perutě (106 bodů)
 3. místo = Ewa Farna (103 bodů)
 4. místo = Marek Ztracený (91 bodů)
 5. místo = Karel Gott & Charlotte Ella Gottová (84 bodů)
 6. místo = Adam Mišík (79 bodů)
 7. místo = Slza & Celeste Buckingham (77 bodů)
 8. místo = Jan Bendig & Monika Bagárová (75 bodů)
 9. místo = Verona (69 bodů)
 10. místo = Ivana Korolová (69 bodů)
 11. místo = Vojta D & Mína (64 bodů)
 12. místo = Kryštof (49 bodů)
 13. místo = Annet X (44 bodů)
 14. místo = Calin & Ben Cristovao (42 bodů)
 15. místo = Monika Bagárová & Markéta Konvičková (39 bodů)
 16. místo = Marta Jandová (31 bodů)

OGAE Song Contest 2019 brzy odstartuje a my vám zde představíme celou soupisku soutěžících. Jaká jsou vaše očekávání od naší nové reprezentantky?

7 komentářů: „Českou reprezentantkou v OGAE Song Contest 2019 bude Tereza Mašková

 • 1. 9. 2019 (11:50)
  Permalink

  Dobrý den, reaguji na vaše chybné vyhodnocení ankety českého reprezentanta OGAE Song Contest 2019.
  Celou dobu ankety
  vedla kapela Perutě s 1118 hlasy.
  Rada bych se proto zeptala,
  proč vyhrála Tereza Mašková,
  která měla o dost méně hlasu?
  Mohli by jste mi to prosím vysvětlit?
  Dekuji
  s přátelským pozdravem

  Natálie Bednáriková
  za Oficiální Fanklub
  Milana Peroutky a kapely Perutě

  Reagovat
  • 1. 9. 2019 (12:03)
   Permalink

   Dobrý den,
   Jedná se především o OGAE soutěž, tudíž hlavní slovo o reprezentantovi mají členové klubu OGAE. Zároveň získáváme hlasy i od prezidentů jiných OGAE klubů napříč Evropou a též od čtenářů webu ESC Arena, což je spíše gesto z naší strany, abychom zapojili i čtenáře. V celkovém součtu tak vyhrála Tereza Mašková. Nemůžete čekat, že o reprezentantovi našeho fanklubu rozhodne fanklub jednoho interpreta. 🙂 Děkujeme za pochopení a prosím, nespamujte náš web a Facebook, děkujeme. 🙂

   Reagovat
  • 1. 9. 2019 (12:14)
   Permalink

   Přesně jak píše Honza. Navíc bylo vždy avizované, že z výsledků ankety, kde zvítězila skupina Perutě, bude vytvořena top10, která se k výsledkům zapocte. Což se stalo a od hlasujících na webu tak získali první místo a tedy 12 bodů do celkového hodnoceni.

   Reagovat
 • 1. 9. 2019 (09:40)
  Permalink

  Aha, díky, to jsem nevěděl. Přesto nemám dojem, že by se nenašlo nic hudebně atraktivnějšího než ti výše jmenovaní. Namátkou mě z poslední doby napadá třeba “Postel” Štěpána Urbana, “Nemusím” od Mr. Loco, “Beat ve swingu” Vojty Dyka, “Poď si” nebo něco jiného od Barbory Polákové a v případě krajní nouze třeba i nějaká srandička Kapitána Dema. 🙂 Překvapivá je i absence ultrapopulární kapely Mirai, jakkoli mi osobně připadá přeceňovaná. No nic, hodně štěstí Tereze Maškové.

  Reagovat
  • 1. 9. 2019 (09:56)
   Permalink

   Děkujeme za tipy. Určitě budeme rádi za podobné tipy na mail příští rok, abychom měli širší rozhled. Přeci jen ne každý zná vše a tak vždy z našeho hledáčku někdo vypadne. Jednou z možností je připojení se k našemu fanklubu OGAE a být do výběru zapojen přímo. Určitě bychom byli rádi. Ozvi se případně na náš email ogae.cz@gmail.com pokud bys měl zájem, odborníků na různé oblasti není nikdy dost 😊

   Reagovat
 • 1. 9. 2019 (04:34)
  Permalink

  Nic proti vítězce ani její písničce, ale spíš proto, že z těch nominovaných patří k nemnoha alespoň přijatelným, než že by to byla bůhvíjaká pecka. Kdo propána ty nominace dělal? Nějaká parta třináctiletých uživatelek Tik-Toku? 😉 Jako nic ve zlém, ať si každý poslouchá, co se mu líbí. Ale tohle je soutěž mezi zeměmi a kritériem výběru by tedy měla být hlavně mezinárodní konkurenceschopnost.

  Česká pop music (zejména ta v angličtině) jde v posledních pár letech až překvapivě nahoru, lidi jako Thom Artway, The Silver Spoons, Lenny nebo samozřejmě Mikolas do nás pálí jeden banger s mezinárodním potenciálem za druhým, a přesto se místo nich do nominací dostaly takové provinční tuctovky jako ty od Vojty D a Míny, Slzy nebo Jana Bendiga? Vážně se někdo domnívá, že kterákoli z nich by měla nějakou reálnou naději vyhrát?

  Reagovat
  • 1. 9. 2019 (07:48)
   Permalink

   OGAE Song Contestu se mohou zúčastnit pouze písničky v českém jazyce. Anglicky zpívané písně lze použít do ogae video contestu, kde jazykové omezení není.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *