Dějištěm Eurovize 2020 bude Rotterdam

65. ročník soutěže Eurovision Song Contest proběhne v druhém největším městě Nizozemska – Rotterdamu.

Tříměsíční soupeření několika nizozemských měst o to, které z nich se nakonec stane pořadatelem příštího eurovizního ročníku, je konečně u konce. Dnes v 12:00 EBU oficiálně oznámila, že pomyslné pořadatelské žezlo po Tel Avivu převezme právě Rotterdam. Ačkoli tato informace částečně unikla na internet už tuto středu přímo na oficiálních stránkách eurovision.tv a následně byla zamaskována zprávou o zvolení konkurenčního města, na oficiální potvrzení jsme si museli počkat až do dnešního dne. V napínavém souboji nizozemských měst tedy dokázal fanoušky favorizovaný Rotterdam v cílové rovince porazit o dosti menší Maastricht.

Rotterdam je s 635 tisíci obyvateli jedno z nejvýznamnějších historických měst Nizozemska a také bývalý největší přístav Evropy. Pro pořádání Eurovize nabízí halu Ahoy Rotterdam, která má kapacitu více než 15 000 diváků pro koncerty. Městu a hale také nahrává skutečnost, že zde v roce 2007 proběhla juniorská Eurovize, a mají tedy již s pořádáním podobné akce zkušenosti. Město mělo také velkou podporu letošního vítěze Laurence Duncana, který se vyslovil, že by se mu Eurovize v Rotterdamu moc líbila. Od Rotterdamu lze tedy očekávat naprosto profesionální a prvotřídní přístup ze strany vedení města.

Při této příležitosti byly také ohlášeny termíny konání jednotlivých show. Soutěž bude probíhat v první polovině května s tím, že semifinálové přenosy se uskuteční ve dnech 12. a 14. května a na velké finále se můžeme těšit v sobotu 16. května. Oproti Tel Avivu, kdy se živé přenosy konaly 14., 16. a 18. května, se tak termíny posunuly o pouhé dva dny.

My v redakci pevně věříme, že právě Rotterdam se do Eurovizní historie zapíše svým jedinečným způsobem a že na něj budeme všichni velice rádi vzpomínat.

A jak to vidíte vy? Jste s výběrem pořadatelského města spokojeni?

2 komentáře: „Dějištěm Eurovize 2020 bude Rotterdam

  • 7. 9. 2019 (21:37)
    Permalink

    Teším sa, že to po siedmych rokoch opäť nebude hlavné mesto podobne, ako Malmo(2013), či Dusseldorf(2011)

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *