Novinky

První zkoušky a tisková konference Moldavska

Ve vystoupení Anny Odobescu uvidíme letos pískomalbu.

Po polední přestávce patřila eurovizní stage Anně Odobescu z Moldavska. Ta všechny překvapila především hlavním prvkem svého stagingu, kterým je pískomalba. Tu jsme ale na Eurovizi již viděli. Bylo to v roce 2011 v Düssedorfu, kdy Ukrajina při vystoupení Miky Newton použila umění Ksenije Simonove, která nedávno ukázala pískomalbu i v celosvětové verzi soutěže Got Talent. Ta stejná umělkyně letos doprovází vystoupení Moldavska. Pro Kseniju je to tak již druhá eurovizní zkušenost. Letos má na sobě krásné černobílé šaty.

V případě Anny Odobescu se jedná také o pískomalbu v reálném čase, ale podle slov Ksenije se nejedná o písek, ale o jakýsi tajný druh sněhu. V případě malby pískem je nutná absolutní tma, což není zdejší případ. Při zkoušení této sněhomalby tak bylo velmi důležité vyzkoušet správné nasvícení. Tato technika je prováděna přímo na jevišti během vystoupení a v závěru písně je přimo do sněhomalby zapojena i Anna. Spojí svou ruku s rukou sněhové umělkyně a společně rozvíří umělecké dílo. Největším problémem se však jeví kombinace klasických záběrů na zpěvačku se záběry na celé jeviště, aby na pozadí byla vidět sněhomalba promítaná na LED pozadí nebo pro změnu záběr kamerou nad jevištěm na stůl s „pískem“.

Při prvních pokusech jsme neslyšeli píseň doznít až do konce, protože sladění všech prvků má nejspíše přednost a jedná se o první zkoušky, které se často od druhých zkoušek ještě mohou značně odlišovat. Co vypadá na první pohled krásně jsou Anniny bílé šaty, které doplňuje i bezchybný zpěv. Celé vystoupení působí velmi efektně. V závěru je červeným pískem napsáno přes obraz STAY a Anna na stůl s pískem pokládá rudou růži. Pískomalba donesla v roce 2011 Ukrajinu do finále na čtvrté místo. Myslíte si, že se stejný úspěch podaří s tímto netradičním uměním i Moldavsku?

 

Anna Odobescu – tisková konference
Anna na tiskové konferenci zazpívala jednu píseň v moldavštině
Na jejím eurovizním vystoupení ji bude doprovázet umělkyně Ksenija Simonova svým originálním uměním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..