ReprezentantiRozhovory

Exkluzivní rozhovor s Tamarou Todevskou

Přinášíme vám první rozhovor s letošními interprety. První je na řadě Tamara Todevska z Makedonie.

Ahoj! Nejdříve nám dovol ti poblahopřát k reprezentaci Severní Makedonie na Eurovizi 2019! Co pro tebe Eurovize znamená a proč ses rozhodla se soutěže účastnit?

Eurovize je mnohem víc, než jen hudební festival. Eurovize je o přijímání toho, co je odlišné, překonávání norem a o tom být hrdý na to, kým jste. Eurovize je ta jedna noc v roce, kdy se celý kontinent spojí dohromady, aby oslavoval smělost, odvahu a individualitu. Je to místo, kde být odlišný znamená být HRDÝ.

Zrovna se mi narodil syn, ale když jsem dostala pozvánku od naší národní televize, řekla jsem ANO okamžitě, především proto, že cítím, že jsem tentokrát moudřejší, zkušenější a mám toho více, co chci říci.

 

Můžeš se krátce představit našim čtenářům? Pověz nám něco vice o tvé kariéře a životě a něco o tvých plánech do budoucna!

Co o sobě mohu říci? Vystupuji již od svých šesti let a jeden z hlavních důvodů, proč vlastně dělám to, co dělám, je právě Eurovize. Bylo mi šest let, když jsem viděla Carolu zvítězit na Eurovizi v roce 1991 a pamatuji si, jak jsem řekla svým rodičům – jednoho dne budu jako ona. Po celý svůj život jsem byla obklopena muzikou. Moje matka je operní pěvkyně v Národní opeře a můj otec je profesorem na Akademii hudby ve Skopiji. A jsem si jistá, že většina z vás zná i moji sestru Tijanu, která reprezentovala naši zemi na Eurovizi 2014 s písní To the Sky.

 

Můžeš nám říci něco víc o své soutěžní písni Proud?

Píseň Proud je věnována mé dceři, ale je to píseň o každém tam venku, kdo bojuje za své sny, věří ve své sny a nevzdává to s nimi.

Jsem dvojnásobnou matkou – mám tříletou holčičku a tříměsíčního chlapečka. Vím, že to zní jako klišé, ale oni opravdu změnili můj život a já cítím, jakožto matka a rodič, že je mou zodpovědností a NAŠÍ zodpovědností přinést pozitivní změnu do života našich dětí.

Celý svůj život mi říkali, že jsem nebyla dost holčičí, dost dobrá, že jsem prý chodila a chovala se jako muž. Říkali: Skloň hlavu, obleč si něco sexy, nikoho nezajímá co si opravdu myslíš. Jak vidíte, v jejich myslích jsem byla jen další ztracená holka.

Dnes, když se tak dívám na svou dceru, chci, aby vyrostla do světa, kde ji lidé nebudou odsuzovat, říkat jí jak se chovat, smát a pohybovat. Chci, aby věděla, že nemusí dodržovat pravidla pro to, aby byla přijímána. Chci, aby byla kýmkoliv chce být a co je hlavní, aby byla hrdá na to, kým je. To je to nejmenší, co pro ni mohu udělat.

Můžeš nám říci něco víc o tvých zájmech a jak trávíš tvůj volný čas?

Miluju, když můžu trávit čas se svými dětmi a prostě jen být okolo nich. Je toho tolik, co se od nich můžu naučit. Také se snažím být co možná nejvíce zdravá a cvičím tak, jak je to jen možné, abych měla energii pro všechny věci, které potřebuji zvládnout během dne.

 

Můžeš o sobě prozradit nějaké “tajemství”, které jsi doposud ještě nikomu neřekla, takže by to čeští fanoušci věděli jako první?

Pokaždé, když slyším píseň Proud, tak brečím. 😊

 

Jak se momentálně připravuješ na Tel Aviv? Plánuješ nějaké překvapení ve svém vystoupení?

Mám úžasný tým, který se mnou pracuje, a nemohu se dočkat 16. května, abych se s vámi mohla podělit o to, co jsme pro vás připravili.

 

Co si myslíš o svých šancích na úspěch v soutěži? Cítíš podporu své země a Evropy?

Jsem si jistá, že si to užiji. Jsem také velmi vděčná za tu úžasnou zpětnou vazbu, kterou moje píseň dostává a opravdu se nemohu dočkat, až přijde 16. května. Věřím v náš úspěch.

 

Slyšela už jsi ostatní vybrané písně pro Tel Aviv? Které jsou tvé oblíbené? A co si myslíš o české písni Friend of a Friend? 🙂

Je tam letos tolik úžasných písní a interpretů a já se nemohu dočkat, až se se všemi potkám. Mám pocit, že každý, kdo vystupuje na Eurovizi, je již vítěz. A ano, zamilovala jsem si vaši letošní píseň – skvělá práce!

 

Už jsi někdy byla v Česku nebo na Slovensku? Plánuješ nějaké koncerty v těchto zemích?

Ještě jsem tam nebyla, ale ráda bych je navštívila. Doufejme, že to bude brzy. Mohu se na vás spolehnout, že mě u vás provedete?

 

Máš něco na závěr, co bys chtěla vzkázat českým a slovenským fanouškům a čtenářům našeho webu?

Buďte na sebe pyšní a nikdy neschovávejte svoji důležitost.

 

Děkujeme Tamaře za poskytnutí rozhovoru a přejeme jí hodně štěstí v Tel Avivu!

2 komentáře: „Exkluzivní rozhovor s Tamarou Todevskou

  • Nebude to mít snadné, ale doufám, že postoupí do finále. 🙏

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..