Novinky

Eurovize 2019 z pohledu sázkařů

Známe všech 41 reprezentantů, ale do letošního ročníku ještě pár týdnů zbývá. A právě týdny mezi výběry a samotnou Eurovizí bývají věnovány odhadování výsledků. A i my se proto dnes podíváme na to, jak se jednotlivým reprezentantům před nadcházející Eurovizí daří.

I když ještě nevíme, jak bude vypadat pódiová prezentace jednotlivých vystoupení, sázkaři mají o vítězi v tuto chvíli jasno. Musíme však podotknout, že celé pořadí se může ještě mnohokrát změnit. Pojďme se ale podívat, jak vypadá pořadí skoro deset týdnů před Eurovizí. A samozřejmě se podrobněji zaměříme na českého zástupce.

TOP 3

Podle aktuálního žebříčku by se na stupně vítězů měli postavit Nizozemsko, Rusko a Švédsko. Největší šanci na vítězství má v tuto chvíli Nizozemsko, které bude reprezentovat Duncan Laurence. Jeho šance je vyčíslena na 21 %. Na druhém místě by měl skončit Sergey Lazarev, který bude reprezentovat Rusko. Bronz by pak měl připadnout Johnu Lundvikovi, který do Tel Avivu pojede za Švédsko.

Velké šance na úspěch má také aktuálně čtvrté Švýcarsko, které by se tak mohlo po čtyřech letech vrátit do velkého finále. Pro reprezentanta této země, Lucu Hänni,  je to jistě skvělá zpráva.

TOP 10

Kromě již zmiňovaných zemí se mezi deset nejlepších v tuto chvíli řadí také dalších šest zemí. Prestižní pětici nejlepších by podle sázkařů mohla uzavírat Itálie. Pro italského reprezentanta Mahmooda by to ale nemělo být velké překvapení, protože Itálie se tradičně umísťuje vysoko. Další země, která chce obhájit loňský úspěch, je Kypr. Ten letos vyšle zpěvačku Tamtu, která se bude snažit navázat na úspěch loňského hitu Fuego. Sázkaři jí sice aktuálně umisťují až na šesté místo, ale nutno podotknout, že ani Fuego nebylo před první zkouškou mezi třemi nejlepšími.

Sedmý je aktuálně Island. Ten sází kromě skupiny Hatari také na „magickou devítku“. V roce 200totiž islandská zpěvačka Yohanna vybojovala pro Island druhé místo. A to samé se podařilo v roce 199i zpěvačce Selmě. Letošní ročník s koncovým číslem jim tak hraje do karet. Sázkaři to zatím vidí docela nadějně. Na osmé místo se poměrně nečekaně vyhoupla Malta. Ta jistě mnoho fanoušků svou skladbou překvapila a to se promítlo také do predikce sázkařů. Malta by se tak mohla po dvou neúspěšných ročnících vrátit do finále.

Loňský hostitel, Portugalsko, sází podobně jako například Island na odlišnost. A podle sázkařů by se to mohlo vyplatit. Conan Osiris, který je aktuálně devátý, by mohl přinést Portugalsku další výrazný úspěch. Aktuální desítku nejlepších by v tuto chvíli uzavíralo Norsko. To ale nemá svou pozici úplně jistou. V posledních dnech se o ni přetahuje například s Řeckem či Arménií.

Aktuální tabulka sázkařů
Smolaři

Kromě těch úspěšných se podíváme také na aktuální pětici nejhorších. Tu otevírá Gruzie, která je aktuálně třicátá sedmá. Velkou šanci na úspěch nemá podle sázkařů ani San Marino, Srbsko a Lotyšsko. Nejhůře hodnocená je v tuto chvíli ale Černá Hora, které tak nepomohly ani úpravy v soutěžní písni Heaven.

Česko

Na závěr se ještě podíváme, jaké jsou aktuální šance Česka. Několik týdnů byli Lake Malawi hodnoceni poměrně nízko, což pro nás nebylo úplně příznivé. V posledních dnech však naše šance, alespoň podle sázkařů, stouply. Momentálně je nám přisuzováno dvacáté třetí místo, díky čemuž bychom se minimálně měli dostat do finále. Uvidíme, jak se naše pozice bude vyvíjet dále.

Kompletní pořadí podle sázkařů

A jaký je váš názor? Koho ze zmiňovaných si přejete mezi deseti nejlepšími a koho ne? Dejte nám vědět do komentářů.

 

2 komentáře: „Eurovize 2019 z pohledu sázkařů

  • Píšete o „deseti nejlepších“ a používáte obraty jako „na druhém místě by se měl umístit“ a „bronz by měl připadnout“, ale o tom ta tabulka vůbec není. Sázkaři nepředpovídají konečné pořadí, jen procentuálně vyjadřují pravděpodobnost celkového vítězství. Tedy jen a pouze prvního místa. O finálovou pozici na dalších příčkách tady vůbec nejde.

    Přesto je umístění pokud možno v horní polovině důležité, protože ovlivňuje tón, jakým se o jednotlivých entrantech píše, zájem médií o rozhovory s nimi na Pre-Parties atd. Takže bychom se měli všichni pokusit o trošku zvýšený hype Lake Malawi kde to jen jde. 🙂

    Reagovat
    • Ano, máte pravdu, trochu jsme to zgeneralizovali pro lepší představu. Bereme, že když má někdo druhou největší pravděpodobnost na výhru, je pravděpodobné, že skončí druhý. 🙂 V dalších dnech se začneme věnovat i internetovým anketám.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..