#TBT

#TBT: Zlaté časy Lyndy Woodruff

Pamatujete na Lyndu? Pojďme si ji v dnešním #ThrowbackThursday připomenout! Důvod k tomu máme více než opodstatněný!

Ještě předtím, než si důvod jejího dnešního připomenutí osvětlíme (někteří již jistě tuší), pojďme si Lyndu Woodruff  pro ty, kteří ji neznají, v krátkosti představit. Lynda Woodruff je britská reportérka a oficiální mluvčí Evropské vysílací unie, zkráceně anglicky EBU. Je v tom ale jeden malý háček. Lynda ve skutečnosti vlastně neexistuje. Její roli totiž ztvárňuje vynikající švédská zpěvačka, herečka  a moderátorka Sarah Dawn Finer. Právě ta spolumoderovala Melodifestivalen v roce 2012, v roce, kdy se Lynda Woodruff poprvé objevila před zraky diváků.

Sarah Dawn Finer
Zdroj: www.svtstatic.se

Sarah Dawn Finer je osobou, kvůli které se dnes vrátíme ke zlaté éře Lyndy Woodruff. Informace, která obletěla eurovizní svět národních kol, nám totiž prozradila, že v nadcházejícím Melodifestivalenu 2019 se opět budeme moci těšit na Sarah Dawn Finer v roli moderátorky soutěže. Spolu s ní se na pódiu představí i Eric Saade, Marika Carlsson a Kodjo Akolor. A kdo ví, jestli se nám Lynda Woodruff opět po nějaké době náhodou neukáže.

Prvním profesním úkolem Lyndy Woodruff bylo v rámci jednoho z večerních přenosů Melodifestivalenu 2012 prostřednictvím krátkého předtočeného vstupu představit švédským divákům hostitelské město Eurovize v roce 2012 a osvětlit, proč se Eurovize bude konat právě v Baku. Rovněž zavítala do rozestavěné Crystal Hall Arena v Baku, aby švédské diváky ujistila, že její stavba bude dokončena v termínu. Lynda samozřejmě svou úlohu zvládla s grácií sobě vlastní a okamžitě se stala miláčkem celého eurovizního publika. Ještě téhož roku tak v Ázerbájdžánském Baku představila hlasy Švédska v sobotním velkém finále Eurovize, které Švédsko díky zpěvačce Loreen vyhrálo.

To pochopitelně nahrálo Lyndě do karet a naskytla se jí šance svou popularitu ještě zvětšit. Byla pověřena EBU, aby v rámci Eurovize 2013 představila divákům při živých eurovizních přenosech hostitelskou zemi, Švédsko. Lynda se na vlastní pěst vydala do této překrásné a mrazivé země a osobitě představila celému euroviznímu světu Švédsko v tom nejlepším možném světle!

V prvním díle zavítala na samotný sever země, kde poznala krásy zasněžené krajiny, a setkala se se starostou překrásného města Jukkasjärvi. Přenocovala zde v ledovém hotelu, ochutnala místní speciality a druhý den ráno zažila nezapomenutelnou projížďku psím spřežením.

V druhém díle se divákům rozhodla ukázat opačný konec země. Jenže trochu přestřelila a dojela až do dánské Kodaně. Po návratu do Švédska se jí nakonec podařilo najít Malmö, hostitelské město Eurovize 2013! Prohlédla si nejdůležitější pamětihodnosti a připomněla nejvýznamnější osobnosti města. Na závěr si pustila svou oblíbenou píseň a zamířila směr Stockholm.

Ve třetím díle Lynda skutečně trefila do Stockholmu a poznala tak hlavní město Švédska a jeho vřelé obyvatele. Prohlédla si historickou architekturu a zavítala ke královskému paláci, kde žije čtyřčlenná královská rodina. Ve sklepení si prohlédla dobové kostýmy z dob největší éry skupiny ABBA. A také se poučila, že v muzeu by měl být člověk opatrný…

Jako věhlasná moderátorka a mluvčí EBU do Melodifestivalenu zavítala ještě několikrát. V roce 2013, ještě předtím, než podnikla svou úžasnou cestu Švédskem, představila švédským divákům hostitelské město Malmö.

Znovu se v soutěži objevila v roce 2016, aby oslavila vítězství Manse Zelmerlöwa na Eurovizi ve Vídni. Představila významné švédské osobnosti a přiblížila tradice, které provázejí svátky ve Švédsku. Nakonec velkolepě přivítala všechny soutěžící země ve Švédsku!

Lynda Woodruff se dále také například objevila u příležitosti eurovizního koncertu k oslavě kulatého výročí soutěže, který se konal v Londýně a vyzpovídala nejvýznamnější osobnosti eurovizní historie.

Naposledy jsme Lyndu mohli spatřit na Eurovizi v roce 2016 ve Stockholmu. Stála přímo na pódiu uprostřed řvoucího davu fanoušků, pozdravila pana Sanda, výkonného vedoucího Eurovize, a vyslovila obdiv moderátorům soutěže, kterými byli Petra Mede a Mans Zelmerlöw. Sdělila divákům  svou e-mailovou adresu v případě dotazů a několik dotazů diváků rovnou zodpověděla. Na závěr se rozloučila a nadšeně vskočila mezi diváky.

Lynda Woodruff se stala nezapomenutelnou a nepřehlédnutelnou součástí Eurovize. A nyní jsme opět za poslední roky nejblíže tomu, spatřit ji například v Tel Avivu, aby nám představila hostitelské město příští Eurovize. Tak co, myslíte si, že zlaté časy Lyndy Woodruff budou ve švédsku pokračovat? S jistotou se hodí říci: doufejme v to!

Zdroj: youtube.com, eurosong-contest.wikia.com, eurovisionworld.com

Jeden myslel na “#TBT: Zlaté časy Lyndy Woodruff

  • Lynda je královna a občas si přeju, aby Švédsko vyhrálo, protože ji chci vidět znovu, tak snad při MELODIFESTIVALENU 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..