Národní kolaNovinky

Česká televize zveřejnila informace o přihlášených skladbách

Letos byl zaslán do České televize podobný počet písní jako minulý rok.

Už tehdy se ale jednalo o velký nárůst oproti předchozím rokům. Loni číslo údajně lehce převyšovalo tři stovky, letos to bylo dle slov ČT zhruba 300. Co je ale zajímavější informace, je to, že počet skladeb od domácích autorů je přibližně šedesát. To je oproti loňsku téměř dvojnásobný počet. Znamená to, že Mikolasův úspěch nejspíše přesvědčil více českých skladatelů a interpretů a můžeme tedy čekat ještě zajímavý národní výběr. A že bude z čeho vybírat. Při takovém množství skladeb to nebude výběr nijak jednoduchý a my rozhodně přejeme české delegaci šťastnou ruku!

Včerejší půnoc byla DEADLINEM pro registraci písní 🔥🔥👹👹Čísla nám vyrazila dech 🥊Přišlo takřka 300 písní a z toho PŘES…

Zveřejnil(a) Eurovision Song Contest Czech Republic dne Čtvrtek 1. listopadu 2018

Našeho národního kola Eurovision Song CZ (ESCZ) se zúčastní předem nepotvrzený počet účastníků. Může to být stejně jako loni šest, ale podle kvality přihlášených písní je možné, že tohle číslo bude větší. Anketa na oficiálním Facebookovém profilu české delegace naznačuje, že by to mohlo být až osm. Kolik byste rádi viděli účastníků v národním kole vy? A preferujete spíše domácí autory nebo písně od eurovizně zkušenějších zahraničních týmů? Podělte se s námi o váš názor v komentářích!

3 komentáře: „Česká televize zveřejnila informace o přihlášených skladbách

  • Čím víc songů v národním kole, tím líp. Jestli to bude tvorba čistě domácích interpretů nebo nazpívané songy zahraničních skladatelů, to už je jedno. Záleží jen na tom, jestli je to kvalitní. Ale kdybych si měl vybrat, tak se mi nejvíc líbí cesta Mikolase, který si to dělá sám a dělá to sakra dobře. Rozhodně ne každý to dokáže.

    Reagovat
  • Ja jsem dnes objevil interpreta jménem Karelll… Jeho song “On my own” je pecka! Bohužel song byl zveřejněn na konci Července. Celkově to pravidlo po 1.9. je na nic. Jsou tak vyloučeny všechny letní songy a je nesmysl mít v roce 3-4 měsíce kdy nelze vydat song pokud by s nim interpret chtěl jit do ESC… Proste vše po Květnu bych pustil… Třeba se to někdy změní…

    Reagovat
  • Jsem doopravdy zvědavý, kdo se nakonec dostane do užšího výběru. Tajně věřím, že se přihlásila i Lenny, jakože na Insta v pár Instastories říkala ukazovala, že připravuje nový song…ale bůh ví. Líbila by se mi i Eva, Debbie, Jakub. Třeba překvapí úplně nekdo jiný 😊

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..