NovinkyOGAE

Naviband opět zahráli v Praze!

Běloruští Naviband se po několika letech vrátili do Prahy, aby vystoupili v hudebním klubu Mandragora v rámci svého turné.

Skutečným fanouškům Eurovize nemusíme duo Naviband nijak více představovat. Tito reprezentanti Běloruska na Eurovizi 2017 v Kyjevě si svou písní Historyja majho žyccia dokázali získat srdce mnoha lidí po celé Evropě. I díky tomu se jim jako jedněm z mála Bělorusů podařilo probojovat do velkého finále. A jak jejich nedělní koncert probíhal? Pojďme se společně podívat!

Koncert byl naplánován na 18:00 a už ve tři čtvrtě na šest se před vchodem za chladného listopadového podvečera mačkala nemalá skupinka čekajících fanoušků. Naše OGAE skupinka českých fandů byla na první pohled (a především poslech) v jasné menšině mezi ostatními rusky hovořícími podporovateli běloruského dua. Po vpuštění čekajících do klubu se během malé chvíle zaplnily veškeré prostory. Mezi diváky byly především mladé páry a rodiny s malými dětmi. Na první pohled příjemná a přátelská atmosféra. Ačkoliv se většina diváků bavila s přáteli nad sklenkou dobrého vína, všichni netrpělivě očekávali příchod skupiny. A před půl sedmou se tak stalo.

Ksenija i Arciom měli hned na začátku koncertu skvělou náladu a přivítali přítomné v ruštině. Po chvilce se zeptali, zda se mezi diváky nachází i nerusky mluvící skupinky. Po zvednutí ruky našeho celého OGAE stolečku, Arciom slíbil, že nejdůležitější informace a příbehy schované za písněmi se pokusí představit i v angličtině. Nutno podotknout, že po jejich anglickém popisu písní jsme často usoudili, že z ruské verze jsme toho pochopili přeci jen více.

Naviband zahráli a zazpívali v čistě akustickém provedení s kytarou, klávesami a svými nezaměnitelnými hlasy všechny jejich největší pecky, jako jsou Biažy, Rečańka, Sumne more a samozřejmě hit největší – Historyja majho žyccia. Především Ksenijin hlas skutečně vynikal a zněl téměř andělsky. Arciom má ve většině písní roli „nenápadného druhého hlasu“. Že se ale umí i on projevit jako velký zpěvák, ukázal například právě v písni Biažy.

Po zhruba 70minutovém koncertě se s námi Naviband rozloučili, ale slíbili, že si s nimi bude možné udělat fotografii, říct si pár slov nebo si zakoupit jejich CD či triko. Pro vás, čtenáře našeho webu, Naviband natočili krátkou zdravici. V Praze se jim pokaždé moc líbí a s úsměvem vzpomínají i na první koncert, který zde měli a na který prý tehdy přišlo pět lidí. Jejich nejbližší plány jsou především dojet plánované turné, vytvářet ve studiu novou hudbu a ze všeho nejvíce starat se o jejich 6měsíčního synka Maceje. Ten už prý po půl roce svého života navštívil sedm zemí a moc ho to baví.

Děkujeme Kseniji i Arciomovi, že navštívili Prahu a že se s námi naživo podělili o svou překrásnou hudbu.

Fotografie pořízeny Vladimírem Vítkem.

Jeden myslel na “Naviband opět zahráli v Praze!

  • Sú zlatí..škoda, že neboli bližšie v Brne alebo Bratislave.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..