Národní kolaNovinky

Detaily českého národního kola

Stejně jako pro Eurovizi 2018 i příští rok budeme vybírat našeho reprezentanta v online národním kole ESCZ.

Česká televize zveřejnila předběžná pravidla národního kola. To opět ponese název ESCZ stejně jako letos, když tento formát byl použitý poprvé. Pravidla zůstávají téměř beze změn. Čeští diváci a fanoušci mohou opět hlasovat přes oficiální eurovizní aplikaci. Tam také budou začátkem ledna zveřejněny videoklipy vybraných finalistů. Zde přichází první změna v pravidlech. Není totiž přesně určen konečný počet finalistů. Letos jich bylo šest, ale letos se konečný počet může lišit. Kromě českých diváků budou opět hlasovat i mezinárodní porotci. Letos to byli vybraní reprezentanti z minulých ročníků Eurovize, uvidíme tedy, jaká jména se v porotě objeví tentokrát. Zde přichází asi nejpodstatnější změna oproti prvnímu ročníku národního kola. V roce 2019 totiž dostanou slovo také zahraniční fanoušci. Ti budou moci hlasovat stejně jako čeští uživatelé aplikace, ale jejich hlasy vytvoří dohromady jeden žebříček, který se započítá jako další mezinárodní porotce. Váha zahraničních hlasů tak nebude stejná jako ta u českých hlasujících.

Přihlašování do online národního kola ESCZ 2019 stále trvá a to až do středy 31.10.2018. Poté začne v České televizi hodnocení došlých počinů a výběr těch nejlepších, kteří dojdou až do národního kola. Podle minulých let se dá očekávat, že se také dozvíme přibližný počet došlých přihlášených písní. Harmonogram národního kola se od letošního prvního ročníku přílis nemění. Začátkem ledna budou zveřejněni finalisté, v průběhu ledna bude probíhat hlasování českých i zahraničních diváků i mezinárodních porotců a koncem ledna budou ohlášeny výsledky a dozvíme se jméno našeho reprezentanta pro Tel Aviv. Kompletní pravidla, která se do konce roku mohou ještě aktualizovat, najdete na oficiálním webu České televize.

Máte své favority, které byste v národním kole rádi viděli? Dejte nám vědět do komentářů, koho byste rádi viděli jako našeho reprezentanta v Izraeli!

3 komentáře: „Detaily českého národního kola

  • Ráda bych viděla Evu Buresovou v ESC. Když už to minulý rok nevyšlo.

    Reagovat
  • Super, ako fanusika zo Slovenska ma tato sprava velmi potesila 🙂

    Reagovat
  • Je to moc dobře, že můžou hlasovat i zahraniční fanoušci. Je dobré znát jejich názor a koho preferují oni.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..