Uncategorized

Bulharsko se nezúčastní Eurovize v Izraeli!

Dnes vydal bulharský vysílatel informaci, která potvrzuje odhlášení Bulharska z Eurovize 2019 v Izraeli.

Bulharská televize BNT vydala prohlášení v dnešních dopoledních hodinách. Oznámila tak, že se Eurovize 2019 v Tel Avivu nezúčastní, a to z finančních důvodů, které participaci Bulharska v nadcházející Eurovizi nedovolují.

V minulých letech se Bulharsko účastnilo Eurovize s pomocí finanční podpory partnerů, jejichž součástí byly i profesionální týmy produkčních společností. Finanční náročnost participace v soutěži Eurovize však pro bulharskou televizi i přes podporu partnerů představuje výrazné překročení rozpočtu. Produkce samotné písně, tvorba videoklipu a příprava živého vystoupení pro večerní živé přenosy představují značnou finanční zátěž, kterou není televize BNT schopna zvládnout.

Zdroj: Oficiální Twitter účet BNT.

Téměř okamžitou reakcí na odhlášení Bulharska z Eurovize je online petice, v rámci níž lidé a fanoušci usilují svým podpisem o zrušení rozhodnutí bulharské televize. Iniciátorem petice je bulharský klub OGAE.

Bulharsko přitom bylo v posledních letech v rámci Eurovize velmi úspěšné. Kristian Kostov, který reprezentoval tuto zemi v roce 2017 v Kyjevě, skončil v sobotním finále na druhém místě. Uvidíme v nadcházejících ročnících, zda se Bulharsko vrátí mezi participující země a své umístění vylepší.

Zdroj: Twitter bulharské televize BNT.

3 komentáře: „Bulharsko se nezúčastní Eurovize v Izraeli!

 • Velká škoda že se Bulharsko nebude příští rok zúčastnit. Letos jsme dostali nejvyšší počet bodů od poroty ve finále zrovna od Bulharska 8 bodů a od diváků 3 body. Písně od Bulharska se mi líbili zatím nejvíce od návratu ČR do soutěže. Musíme doufat že bulharská televize BNT se vrátí do soutěže v roce 2020 stejně jako doufáme že slovenská RTVS dostane rozum a vrátí se do soutěže.

  Reagovat
 • Doufám, že to (ne)bude něco podobného jako s Makedonií minulý rok…
  Ovšem je to samozřejmě velká škoda, Bulharsko posílalo kvalitní počiny, ale já nehodlám smutnit, protože si myslím, že se snad jednou vrátí.

  Reagovat
 • Nepříjemná zpráva hlavně ze tří důvodů. 1) Čím víc zúčastněných zemí, tím víc je to zajímavý, 2) Bulharsko v posledních letech posílalo velmi kvalitní songy, 3) Jestli jsme se mohli na něco spolehnout, tak to byly body z Bulharska, takže i z tohoto pohledu je to škoda pro nás.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..