NovinkyOGAE

Historický úspěch pro klub OGAE Česko!

Podívejte se, jak náš klub dopadl při svém debutu v soutěži OGAE Second Chance!

Český klub OGAE se letos poprvé díky konání online národního kola mohl aktivně zúčastnit soutěže OGAE Second Chance Contest 2018 jakožto soutěžící. Členové klubu se celkem jednomyslně shodli, že do této soutěže zašlou zpěvačku Evu Burešovou s písní Fly, kterou jí složil Václav Noid Bárta. Eva Burešová skončila v českém národním kole na třetím místě, přičemž získala dokonce druhý nejvyšší počet od fanoušků hlasujících skrze mobilní aplikaci. A jak Eva tedy dopadla v OGAE Second Chance 2018?

Oficiální vyhlášení této soutěže se konalo ve Švédsku v rámci setkání švédského OGAE klubu Melodifestivalklubben. Ten soutěž hostil díky jeho výhře minulý rok se zpěvačkou Mariette a písní A Million Years. Mariette byla dokonce hostem tohoto večírku a svou vítěznou píseň z loňského roku přítomným zazpívala. Následovalo vyhlášení výsledků jednotlivých klubů. Vítězem letošního ročníku se stala Itálie, která byla reprezentována zpěvačkou Annalisou a její písní Il Mondo Prima Di Te. Tato zpěvačka se v italském festivalu Sanremo umístila na třetím místě. S odstupem 48 bodů se na druhém místě umístila Francie reprezentována Emmy Liyanou a písní OK ou KO, třetí místo nakonec patřilo letošní reprezentantce Finska Saaře Aalto, která v soutěži Second Chance zpívala píseň Domino. Naše Eva Burešová pro klub OGAE Czech Republic vybojovala historicky první umístění v TOP 10. Umístila se na nádherném 8. místě a porazila tak takové favority jako byla například Albánie, Velká Británie nebo Maďarsko. Navíc, v hlasování klubů, které nemohly vyslat svého zástupce do soutěže, skončila s 83 body dokonce pátá.

Celkové výsledky soutěže, zdroj: Youtube.com

Na celý přenos vyhlášení výsledků se můžete podívat zde:

Výsledek jasně ukazuje, že Mikolas Josef rozhodně není jediným umělcem, který může pro Česko získat kvalitní výsledek. Evičce moc gratulujeme a děkujeme jí i Noidovi, že díky nim jsme se jakožto OGAE klub mohli poprvé podívat do první desítky.

Připomeňme si píseň Fly od Evy Burešové a zároveň vítěznou píseň Annalisy z Itálie.

Jeden myslel na “Historický úspěch pro klub OGAE Česko!

  • No paráda. Je vidět, že jsme se díky roku 2018 definitivně dostali do podvědomí ESC. Je to zlomový rok a já jsem za to velmi šťastný. Díky všem, co se za to zasloužili.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..