#TBTNovinky

#TBT: Zvířátka v akci!

Všichni fanoušci soutěže Eurovision jistě vědí, že reprezentanti zvířecí říše mají účinkování na velkém pódiu zapovězené. Pojďme se ale v dnešním #ThowbackThursday podívat na ty, kteří dostali výjimku!

Pravidla Eurovize jsou, co se týče živých zvířat a jejich účinkování na pódiu, jasná a nekopromisní. Živá zvířata zkrátka na pódium nesmí a nemohou se tak stát součástí eurovizního vystoupení a zazářit před zraky publika i diváků u televizních obrazovek. I přes tento zákaz jsme se však již několikrát stali svědky zvířat, která se na pódiu opravdu objevila. Lidé jsou totiž vynalézaví a chtějí-li na pódiu zvířátko, prostě ho tam dostanou.

Asi nejznámějším zvířetem, které se účastnilo Eurovize v minulém desetiletí a dokonce samo zpívalo, je Dustin. Ptáte se, kdo je Dustin? Dustin je talentovaný krocan, který s písní Irlande Douze Pointe reprezentoval Irsko na Eurovizi v roce 2008. Jeho vystoupení hýřilo barvami, bylo ozdobeno tanečnicemi s peřím a bylo velmi energické. I přestože jeho show neuspěla natolik, aby postoupila do finále, Dustin si na svém mixážním pultu vystoupení velice užil.

Dustin The Turkey
www.ilovelimerick.ie

V minulých letech se zvířata a zvířecí motivy objevily v Eurovizním vystoupení hned několikrát. Jistě si vzpomeneme na prezentaci Běloruska v roce 2016 ve Stockholmu. Bělorusko v čele s Ivanem usilovalo o umožnění vystoupit na pódiu s živým vlkem. Ze strany pořadatelů Eurovize toto však umožněno nebylo, a tak se vlk objevil v rámci vystoupení jako tzv. hologram. A to ne jednou. V kombinaci s nahým hologramem Ivana vystoupení působilo velmi naturálně.

O rok později v roce 2017 se v Kyjevě objevila zvířata hned dvě. Jedním z nich byl kůň, přesněji řečeno koňská hlava. Její specialitou bylo, že stála na štaflích. Víte, o koho jde? Samozřejmě o vystoupení Ázerbájdžánu v čele s Dihaj. Jeden z jejích tanečníků se prezentoval právě s koňskou hlavou, kterou pravděpodobně za celý pobyt v Kyjevě nesundal. Přišel s ní totiž i na červený koberec v rámci zahájení Eurovizního týdne.

Další živočich se toho roku zrodil již v únoru a to v italském Sanremu. Spolu s Francescem Gabbanim usilovala o účast na Eurovizi opice s velmi propracovanou choreografií k písni Occidentali’s Karma. Štěstí je neminulo a do Kyjeva opravdu tato dvojice odjela. Rázem se s chytlavou písní stali favority na výhru celé soutěže a fanouškovstvo téměř začalo nakupovat letenky na další ročník do Itálie. I přestože nakonec nevyhráli, strhli většinu fanoušků svým chytlavým tancem a všichni si jejich vystoupení náležitě užili, ALÉ!

Dvojicí interpretek, které za sebou měly hejna ptáků byla v minulých letech Anouk s písní Birds, která reprezentovala Nizozemsko v roce 2013, a také Greta Salóme, která zastupovala Island v roce 2016 s písní Hear Them Calling. Obě tato vystoupení měla ve své pódiové prezentaci právě ptačí obrysy na led obrazovkách, které doplňovaly atmosféru písně.

Greta Salóme
www.ruv.is

Asi nejstarším vystoupením, ve kterém se objevila zvířata, je píseň Rakouska v roce 2003. Umělec a komik Alf Poier si s sebou na pódium vzal krávu a kočku. Obě však vypadaly poněkud staticky, jak by také kráva z papundeklu mohla pobíhat po jevišti…

Alf Poier
KATV.com

Zvířátek jsme na eurovizním pódiu mohli spatřit do dnešního dne nemálo. Uvidíme, co nás čeká v budoucích ročnících. Jistě je nefér, že lidé mohou na eurovizním pódiu zpívat a tančit, dokonce napodobovat činnosti zvířátek, jako třeba tanečník ukrajinského vystoupení, který v roce 2014 běhal v kole pro křečky, a samotným zástupcům říše zvířat to dovoleno není. Přesto, není našim domácím mazlíčkům a jiným zvířatům lépe na gauči u televize nebo v chlívku u korýtka? Určitě ano, a tak nechme zástupce lidské říše vymýšlet hologramy a kostýmy, které bývají často ještě více ohromující!

Zdroj: eurovision.tv, youtube.com

2 komentáře: „#TBT: Zvířátka v akci!

    • Pravda a měla za sebou hromadu kočiček 😀 jinak dalšími zvířátky, které na Eurovizi vystupovaly, byli motýli! 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..