NovinkyReprezentanti

Hudební novinky (4.)

Tentokrát nás čeká cesta napříč světem. Od Ruska, přes Francii, Island a Irsko až do USA!

Zatím jsme si v Hudebních novinkách neukázali žádný videoklip z Islandu, takže to tentokrát napravíme. Doplníme další kousek z plodné Francie, ale také zamíříme na východ do Ruska, na smaragdový ostrov do Irska, nebo i do zámoří.

Fm95Blö ft. Yohanna (Island 2009) – Ég Ætla Að Sigra Eyjuna

Často se stává, že si někteří zpěváci ke spolupráci přizvou úspěšnější kolegy. Tohoto modelu využil i Fm95Blö, který požádal o nazpívání refrénu nikoho menšího, než islandskou nejúspěšnější eurovizní reprezentantku. Tou je Yohanna, která v roce 2009 v Moskvě skončila na druhém místě se svou pohádkovou skladbou Is It True?. Nikomu dalšímu se nepodařilo tento výsledek překonat, Island dokonce v posledních letech těžce bojuje o samotnou účast ve velkém finále. Jestli si Yohanna své místo na výsluní stále zaslouží můžete posoudit v aktuální novince Ég Ætla Að Sigra Eyjuna.

 

FXMO feat. Jimmie Wilson (San Marino 2017) – Taxi Ride

Tenhle díl Hudebních novinek je plný spoluprací, takže není divu, že další video je také jednou z nich. Jedná se o německého DJe a moderátora Felixe Moese (FXMO), který navázal spolupráci s Jimmiem Wilsonem. Toho si můžeme pamatovat z Kyjeva, kde si střihl duet Spirit of the Night s Valentinou Monnettou v barvách San Marina. Do finále se jim tehdy postoupit nepodařilo, ale to Jimmiemu kariéru nijak nepokazilo. Singl Taxi Ride se vám představuje v podobě lyric videa.

 

Anggun (Francie 2012) – Siapa Bilang Gak Bisa

Indonéské zpěvačce Anggun, která se těší mezinárodní oblibě, se sice nepodařilo dosáhnout na prestižní umístění ve finálové TOP 10 Eurovize 2012 v Baku a skončila až na dvaadvacátém místě se svou skladbou Echo (You and I). Její kariéra ale byla na vzestupu a hned v roce 2013 se stala jednou z porotkyň v první sérii indonéské verze pěvecké show X Factor. Jelikož se jako porotkyně osvědčila, tak si tuto roli zopakovala o rok později v talentové show Indonésie má talent. Nepřestala vydávat nové a nové písničky, tou poslední je skladba Siapa Bilang Gak Bisa (Kdo řekl, že nemůžeš). Ta je také oficiální hymnou společnosti Pantene, kterou u nás známe jako výrobce barev na vlasy. Myslíte si, že se jí tahle skladba v indonéštině povedla lépe než její eurovizní song?

 

Molly Sterling (Irsko 2015) feat. Laura McCabe – Stripped Down

Do třetice všeho dobrého tu máme další spolupráci, tentokrát mezi irkou Molly Sterling a cellistkou Laurou McCabe na jednom posledních singlů, které Molly vydala – Stripped Down (Vysvlečená). Komorní atmosféra a tklivá nálada celé skladby nás okouzlila natolik, že se nám zatoulala mezi novinky dokonce s ročním odstupem. Věříme ale, že si ji (stejně jako my) oblíbíte a dostanete se do trošku melancholické podzimní nálady, kterou evokuje i počasí v posledních dnech.

 

Alex Sparrow (Rusko 2011) – Baby You’re Mine

Alexej Vorobjov od své účasti na Eurovizi v Düsseldorfu v roce 2011 s písní Get You změnil umělecké jméno a nyní ho můžeme sledovat pod jménem Alex Sparrow. Známé jsou jeho prank videa na Youtube, ale nezanevřel ani na hudbu, které se věnuje nadále. Jeho poslední singl Baby You’re Mine se dočkal originálního lyric videa, které zařazujeme do aktuálního dílu Hudebních novinek.

 

Trefili jsme se tentokrát do vašeho vkusu? Podělte se s námi v komentářích o vaše názory na tuhle pětici!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..