#TBTNovinky

#TBT: Takto si SuRie své vystoupení nepředstavovala

Je tu nová rubrika #ThrowbackThursday! Připomeňme si letošní vystoupení britské zpěvačky SuRie, které se neobešlo bez incidentu!

Na každý čtvrtek jsme si pro vás připravili novou rubriku #TBT neboli #ThrowbackThursday, ve které se každý týden zaměříme na jeden zajímavý okamžik minulých ročníků Eurovize. Throwback Thursdays jsou v současnosti na sociálních sítích velmi populární. Pojďme tedy s dobou a vracejme se každý čtvrtek k tomu, čím nás Eurovize šokovala, překvapila nebo na co už jsme zapomněli!

V prvním díle se vrátíme o několik málo měsíců zpět a připomeneme si událost, která při letošním finálovém večeru Eurovize v portugalském Lisabonu překvapila nejednoho diváka. Během vystoupení zpěvačky SuRie, která reprezentovala Velkou Británii, vnikl na pódium muž, ukradl zpěvačce mikrofon a vykřikoval do něho hesla v angličtině.

Zdroj: www.express.co.uk

Mužem, který narušil performance britské zpěvačky, je takzvaný a samozvaný Dr A.C. Jeho výstup na finálovém přenosu Eurovize v Lisabonu nebyl zdaleka prvním takovým vystoupením. Dr A.C v minulosti narušil již několik televizních pořadů, z nichž jedním byla i britská soutěž The Voice 2017. Tento aktivista a bojovník za svobodu je poměrně známý na internetu a sociálních sítích. Důkazem je toho webová stránka dracactivism.com, účet @DrACactivism na sociální síti Twitter i veřejný profil na Instagramu s názvem „dracactivism“.

V rámci britského vystoupení zpěvačky SuRie poté, co jí vzal z ruky mikrofon, vykřikoval slova: „Nacisti z britských médií, my chceme svobodu. Válka není mír.“ Své vyjádření však již nestačil dopovědět, jelikož byl mikrofonu zbaven a z pódia odvlečen. SuRie, která během proslovu aktivisty tleskala spolu s diváky do rytmu písně, mikrofon zvedla z podlahy a za ovací publika své vystoupení dokončila.

 

EBU (Evropská vysílací unie) nabídla britskému týmu a zpěvačce SuRie možnost vystoupit znovu. Nabídka ale zůstala odmítnuta s vysvětlením, že celý tým včetně SuRie je na vystoupení hrdý a není jediný důvod ho opakovat. Sama SuRie později vyjádřila na svém Twitteru předešlou myšlenku, že na Eurovizi se může stát cokoliv. Nicméně SuRie je vděčná fanouškům za obrovskou podporu, byl to pro ní neuvěřitelný zážitek. Eurovize je podle ní největší oslavou muziky a je moc ráda, že se mohla stát součástí eurovizní rodiny.

Zdroj: Twitter

Zpěvačce SuRie se později nejen na sociálních sítích dostalo obdivu od mnoha jejích fanoušků, fanoušků celé Eurovize, a dokonce i od některých známých osobností. Neodmyslitelný britský eurovizní komentátor Graham Norton hodnotil SuRiino vystoupení s obdivem a vyjádřil, že na pódiu odvedla brilantní práci. Ocenil rovněž diváky v aréně, kteří zpěvačku svým potleskem a ovacemi podpořili. Spisovatelka J. K. Rowling napsala na svém Twitteru, že to, co se stalo právě SuRie, musí být noční můrou každého, kdo kdy stál na jevišti. A i přesto, jak to pro ni muselo být děsivé, to podle spisovatelky zvládla jako opravdový profesionál.

EBU po skončení přenosu vydala prohlášení, že lituje situace, ke které došlo v průběhu vystoupení britské zpěvačky, a že osoba, která na pódium vnikla, byla předána do rukou policie za účelem výslechu. Z oficiálních videí na kanále YouTube bylo narušené vystoupení smazáno a nahrazeno vystoupením, které SuRie prezentovala předchozí večer na tzv. Jury Show.

Pusťme si společně energické vystoupení SuRie a nezapomeňme: Hlavu vzhůru a nikdy se nevzdávejme!

 

Zdroj: www.express.co.uk, www.telegraph.co.uk, twitter.com

 

Jeden myslel na “#TBT: Takto si SuRie své vystoupení nepředstavovala

  • Zvládla to naprosto profesionálně. Velký respekt k ní mám, skoro jako kdyby jí to ani nerozhodilo.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..