Ankety a soutěžeNovinky

Vyhrajte letošní oficiální program!

Chcete mít doma oficiální program letošní Eurovize? Pojďte si o něj zasoutěžit!

Připravili jsme pro vás několik zajímavých otázek, které se týkají letošního ročníku Eurovision Song Contest. Pokud zodpovíte na všechny otázky správně, budete zařazeni do slosování, ze kterého jeden z vás vyhraje letošní program plný fotek interpretů, informací a textů letošních písniček. Pokud se chcete do soutěže zapojit, stačí znát odpovědi na všechny následující otázky a zaslat je na email klubu OGAE, tj. ogae.cz@gmail.com.  Do předmětu mailu prosím napište „Aréna soutěž“ a do mailu připište své jméno a příjmení. Na zaslání vašich odpovědí máte čas do příštího pátku 14. září. V sobotu pak zveřejníme jméno vítěze. Přejeme hodně štěstí!

 

  1. Které dvě země v letošním roce dosáhly svého nejlepšího historického umístění?
  2. Kolik písní (nikoliv interpretů) velkého finále bylo letos vybráno pomocí národního kola, nikoliv čistě interně?
  3. Ve kterém národním finále (země) se letos jako porotkyně potkaly mimo jiné dvě reprezentantky z Eurovize 2014 Ruth Lorenzo a Tinkara Kovač?
  4. Která země vystupovala v 1. semifinále s pořadovým číslem 18?
  5. Z jakých dvou zemí získal Mikolas Josef ve finále 12 bodů v diváckém hlasování?
  6. Tato zpěvačka a také seriálová herečka skončila na třetím místě ve zbrusu novém národním kole své země. Její soutěžní píseň jí napsal zpěvák a skladatel, který se účastnil Eurovize v roce 2015 ve Vídni.
  7. Tato zpěvačka se narodila ve městě Fieri a od roku 2016 chodí se španělským fotbalistou Alberto Botíou. Své fanoušky si velmi často získává především osobitým tancem a promyšlenou show.
  8. Tato žena se narodila v Bostonu židovským rodičům. Ve svých 5 letech se s rodiči přestěhovala do Portugalska a brzy se proslavila jako herečka, a to nejen na území Portugalska.
  9. Tento zpěvák se narodil v roce 1983 a české fanoušky zaujal i faktem, že měl v minulosti slovenskou přítelkyni. Svou zemi dovedl k jednomu z nejlepších výsledků za poslední desetiletí.
  10. Tato zpěvačka, která vystudovala hotelový management, se v roce 2015 vdala za ve své zemi známého basketbalistu. Ač považována za outsidera, během eurovizního týdne se v bettingu vyšplhala až na čelní příčky.

Stránka v programu věnována městu Lisabon.

 

Už máte zodpovězeno na všech deset otázek? Pošlete nám mail a pak už jen doufejte, že právě vy získáte oficiální program!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..