Hudební novinkyNovinky

Hudební novinky (1.)

V prvním článku ze seriálu hudebních novinek si představíme, co si pro vás připravili někteří účastníci letošní Eurovize!

Od letošního velkého finále Eurovize uplynuly více než tři měsíce, a někteří z finalistů či semifinalistů si už pro své fanoušky stihli připravit nové skladby, které spolu s videoklipy během léta vypustili do světa. Pojďme se podívat, jaké písničky se jim podařilo vyprodukovat…

 

Eleni Foureira (Kypr) – Caramela

I když skončila na druhém místě, v očích některých fanoušků je letošní vítězkou právě Eleni Foureira z Kypru. Její letní taneční hit Fuego se stal hitem napříč Evropou a stejně tak se její nový sing Caramela nese v tomto tanečním duchu a rozhodně vás nenechá v klidu. Nalaďte se tak na plážovou letní atmosféru a zatancujte si spolu s Eleni!

 

Benjamin Ingrosso (Švédsko) – I Wouldn’t Know

Švédsko se dlouhodobě řadí mezi státy, které každý rok na Eurovizi slaví úspěch. Tentokrát však neuspělo na obou frontách. Zatímco poroty Benjaminovi přisypaly druhý největší počet hlasů, televizní diváci byli opačného názoru a jejich bodový příděl pro Švédsko byl čtvrtý nejnižší. V konečném výsledku zaostal Benjamin dokonce i za naším Mikolasem Josefem, ale to oběma interpretům nezabránilo v tom, aby naplánovali spolupráci na novém singlu. Na něm by měli pracovat v Los Angeles, ale než se dočkáme této novinky, Benjamin si pro nás připravil jinou. Poté, co v květnu ještě před Eurovizí vyšel jeho duet s Felixem Sandmanem, který ve švédském národním kole Melodifestivalen letos skončil na druhém místě, přichází nyní na konci léta s novinkou I Wouldn’t Know.

 

Lea Sirk (Slovinsko) – Moj profil

Slovinsku se podařilo po dvou letech, kdy zůstalo v semifinále, letos znovu prorazit do velkého finále Eurovize. Tam sice Lea Sirk skončila na dvaadvacátém místě, ale už v polovině července svým fanouškům, jejichž počet se s letošní účastí na Eurovizi znásobil, poslala nový videoklip k písni Moj profil. Zůstává v něm věrná modernímu zvuku, takže pokud se vám líbil její soutěžní počin Hvala, ne!, pak nejspíše oceníte i tuto novinku.

 

Madame Monsieur (Francie) – Comme Une Reine

Francii se v posledních letech celkově spíše daří, pokud srovnáme jejich umístění s výsledky z dřívějších ročníků. Na Amirovo šesté místo ze Stockholmu se ale nepodařilo navázat ani Almě v Kyjevě, tak bohužel ani duu Madame Monsieur v Lisabonu. Oba Amirovi nástupci se umístili před branami prestižní TOP 10, ale Francie může být více než spokojená. Madame Monsieur totiž před samotným finále patřili k velkým favoritům na celkové vítězství, což dokázali zúročit alespoň ziskem jedné ze tří cen Marcel Bezençon Award, které se udělují každý rok ve třech kategoriích – Composer Award, Artistic Award a Press Award. A právě ta poslední zmíněná patřila v Lisabonu francouzskému duu. Jedná se o cenu, o které rozhodovali v místě konání Eurovize akreditovaní novináři. Jako odměnu nám Madame Monsieur naservírovali singl plný francouzské elegance, na kterou odkazuje i refrén písně Comme Une Reine – (Nést se) jako královna!

 

Ermal Meta (Itálie) – Io mi innamoro ancora

V italském festivalu Sanremo, který je tradičně používán pro výběr reprezentanta na Eurovizi (i když se vždy nemusí jednat o celkového vítěze), jsme mohli Ermala Metu vidět již loni, kdy skončil na krásném třetím místě. Letos spojil své síly s Francescem Morou a spolu nejenom že vyhráli Sanremo, ale také se ve finále Eurovize v Lisabonu umístili na pátém místě, pouhých 27 bodů před Mikolasem Josefem. Ermal ale pokračuje dál ve své sólové kariéře a přináší nám letní song Io mi innamoro ancora, který, jak už mají Italové ve zvyku, je zpívaný v italštině. Vyznává se v něm z toho, že se stále zamilovává a že miluje své auto, svůj dům nebo svůj život.

 

Která z těchto pěti letních novinek se vám líbí nejvíce? Dejte nám to vědět v komentářích pod článkem!

5 komentářů: „Hudební novinky (1.)

  • Ermal a madame Monsieur perfektní! <3 A ani ten zbytek není zlý. Benjaminova píseň mi připadá méně iritující než ta, kterou měl na ESC, totéž platí o Yea, yea, fire a Eleni. 😀 Leina hudba sice není můj styl, ale uznávám, že je dobrá. 🙂

    Reagovat
  • Na prvé počutie Ermal. Taliančina je jednoducho najkrajší jazyk ♥

    Reagovat
  • Za mě osobně Lea. Já jí prostě miluju, nemůžu si pomoct 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..