OGAE

OGAE anketu 2024 ovládl Baby Lasagna z Chorvatska

Zvítězí i v sobotním finále Eurovize 2024?

Zajímavé je, že v konečném výsledku letošního ročníku ankety fanklubů OGAE je TOP 3 naprosto shodná jako ta česká, o které jsme vás informovali v samostatném článku. Tedy první místo Chorvatsko, druhé místo Itálie a třetí místo Švýcarsko. Zajímavostí je ale také to, že se na celkovém čtvrtém místě umístil Mustii z Belgie, kterému se včera při druhém semifinále nepodařilo i přes původně silnou pozici do finálového přenosu postoupit. Nebylo by to však poprvé, kdy se výsledky OGAE ankety a celé Eurovize výrazně odlišovaly. V roce 2007, kdy OGAE anketa v této podobě začala, obsadilo třetí místo Švýcarsko, o rok později pak ta stejná země obsadila místo druhé, v roce 2013 skončilo druhé San Marino a v roce 2014 byl třetí Izrael. Co všechno mají tyhle čtyři písně společného? Správně – ani jedna z nich se nedostala do finále, i když v anketě fanklubů OGAE skončily vysoko.

Podívejte se na kompletní tabulku výsledků OGAE ankety pro rok 2024 po hlasování 5760 fanoušků z 41 fanklubů:

Z opačné strany spektra pak můžeme vidět, že se do finále Eurovize 2024 dostaly písně z Irska, Finska, Lotyšska nebo Portugalska a tyto všechny v OGAE anketě letos nezískaly ani jeden jediný bod. Úspěch či neúspěch v této anketě je tak třeba brát s rezervou. Pokud se podíváme na vítěze Eurovize versus vítěze OGAE ankety, tak shoda nastala pouze v letech 2007, 2009, 2012, 2013, 2018 a 2023. Uvidíme, jestli se tedy letošní rok k těmto šesti zařadí a v zítřejším finále zvítězí poprvé ve své historii Chorvatsko, nebo jestli to bude další rok, kdy byli fanoušci úplně mimo. Po včerejším semifinále se totiž zařadil k velkým favoritům na celkové vítězství i pro mnohé kontroverzní Izrael, který však v letošní anketě OGAE skončil až na 14. místě.

Souhlasíte s letošními výsledky OGAE ankety? Myslíte si, že mohou alespoň částečně napovědět, jak dopadne finále Eurovize?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..