PODCAST - Eurovizní pokec

Eurovizní pokec z Malmö: Vyhrál v prvním semifinále bizár nad hudbou?

Známé první postupující do sobotního velké finále Eurovision Song Contest. Jsou jimi následující země – Chorvatsko, Kypr, Finsko, Irsko, Litva, Lucembursko, Portugalsko, Srbsko, Slovinsko a Ukrajina. Který postup nás nejvíce překvapil? Čí vystoupení by si zasloužilo být ve velkém finále? Funguje mezi moderátorkama chemie? Vše proberu s Vladimírem Vítkem, který je přímo na místě v Malmö. Podcast Eurovizní pokec si můžete přehrát níže nebo na následujících platformách: Spotify, Apple podcastsGoogle podcastsYouradio TalkČeské podcasty a dalších.

0:50 – Jaká je aktuálně atmosféra v pořadatelském městě Malmö? Co všechno stihnul náš redaktor navštívit? Na jaké atrakce se můžou navštěvníci eurovizní vesničky těšit?

5:20 – Jak hodnotíme proběhlé první semifinále Eurovision Song Contest? Čí postup nás nejvíce překvapil? Může za postup výrazného počtu fun actů absence odborné poroty v semifinále? A jak hodnotíme výkon moderátorek?

20:04 – Po semifinále probíhala tradiční tisková konference, jaké zajímavé momenty nabídla? Postupující semifinalisté se zároveň rozlosovali do jednotlivých polovin velkého finále. Kdo bude mít jakou pozici ve finále?

25:12 – Co nás čeká v následujících dnech?

Jeden myslel na “Eurovizní pokec z Malmö: Vyhrál v prvním semifinále bizár nad hudbou?

  • Moje dojmy z I. semi-finále ročník 2024:

    Nádherný open act, aj interval s act s Johnym Loganom, keď spieval Euphoriu! klobúk dole! Moderátorky na vysokej úrovni. Hoci si myslím, že Petra Mede by to zvládla aj sama ako pred 11 rokmi. To by to ale museli urobiť celkovo komornejšie lebo na tom veľkom stagi by sa Petrá Mede bez vyvýšenia stratila. Nádherné stage a fantastická svetelná a ohňová. Keď tí tanečníci v Greenroome pomáhali moderátorke Petre Mede po schodoch vôbec nepôsobilo spontánne.

    Bol trochu nezvyk vidieť celé vystúpenia 3 zo 6. automatických finalistov pomedzi súťažné skladby. Nemyslím, že by to robili, keby mali tento rok 39-40, či 42-43 celkových účastníkov a nie len 37. Chýba mi niečo, ako je Adra Chansen – Druhá šanca v Melodifestivalene tak aby vznikla celkovo Grand – Finálová TOP 30 Možno tam by mohli dobudúcna zaznieť skladby automatických finalistov v plnej paráde.

    A konečne, čo sa týka postupujúcich. Ja nič nevidím na satansko – upírskej skladbe od Írov ani na elektronicko-heavy- metalovej skladbe odprezentovanej v krojoch od Chorvátov. Prekvapením bol pre mňa tiež postup Slovinska a vzhľadom na poradové číslo aj postup Srbska. Namiesto nich za mňa mohli pokojne postúpiť, Austrália, Azerbajdžan, Island a Poľsko(nepostup Poľska, tak to je podľa mňa obrovská škoda).

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..