Malmö 2024

První zkoušky má za sebou i šestice automatických finalistů

Domácí Švédsko a země Velké pětky si také poprvé vyzkoušely stage v Malmö.

Zatímco semifinalisté již zkouší podruhé, země, které mají účast ve finále jistou, teprve dělají na stagi v Malmö první krůčky. Pojďme se nyní společně podívat na to, jak budou finálová vystoupení této šestice příští týden vypadat.

Spojené království a jeho reprezentant Olly Alexander rozhodně během své písně Dizzy nebude mít žádné zábrany. Spíš naopak. Podle videa a fotografií nás čeká pořádně žhavá show plná sportovců v šortkách a suspenzorech s chrániči v barevné kombinaci červené, bílé a černé. Olly má červené kalhoty a bílé tílko a celá scéna vypadá jako sprcha v šatně některého z anglických sportovních klubů. Místnost možná bude otočná, resp. se bude moci naklánět, což by mohl ještě umocnit efekt otáčení kamery, prostě tak, jak o tom Olly zpívá ve své písni.

Ve srovnání s divokým stagingem Spojeného království se v případě Německa dočkáme zklidnění. Isaak má totiž staging ke své písní Always On the Run intimní a je na jevišti na první pohled zcela sám, ale v dálce jsou s ním na jevišti i vokalisté. Oblečený v černém a ponořený do své písně v jakémsi obývacím pokoji. Čeká nás tak opět zajímavá hra světel, které dodají písni kýžený efekt, který ještě umocní přítomný oheň v jedné z kovových konstrukcí.

Švédsko příliš nepřekvapilo a jen potvrzuje své kvality. Jako je tomu v případě Švédska zvykem, tak soutěžní vystoupení se od národního kola výrazně nezměnilo. Marcus a Martinus tak přináší píseň Unforgettable tak, jak ji známe. Se čtveřicí tanečníků, v modro-černých kombinézách a s využitím moderních technologiích. Nač také měnit něco, co tak dobře fungovalo už během Melodifestivalenu?

Francie letos rozhodně patří k jedněm ze zemí, jejichž interpret má nejsilnější hlas, možná i ten nejsilnější v letošním ročníku. Slimane při písni Mon amour stojí sám uprostřed jeviště celý v bílém, okolo jen kouř, takže temné pozadí se Slimanovým oblečením krásně kontrastuje. Dočkáme se také oblíbeného větráku, který bude rozhánět kouř a rozevlaje i Slimanovu košili. Opět se také dočkáme efektu, který Slimane předvedl již během vystoupení v chorvatském národním kole Dora – v jeden okamžik poodejde od mikrofonu dál a zpívá stále tak nahlas, že vystoupení vůbec neztratí nic ze svého kouzla. Tato část bude totiž na chvíli tzv. a capella, tedy bez instrumentálního doprovodu.

Stejně jako v případě Švédska, tak ani v případě Španělska a dua Nebulossa se nedočkáme žádných překvapení. Vystoupení k písni Zorra totiž vypadá téměř identicky jako ve španělském Benidorm festu. I včetně dvojice tanečníků, kteří během vystoupení odkládají kusy oblečení. Sice se Eurovize koná ve Skandinávii, ale v Malmö Areně je nejspíše pořádně vedro, když vezmeme v potaz to, jak často se interpreti či doprovodní tanečníci letos odhalují. Podobně jako v případě Aiko i Nebulossa využívá kostky nad jevištěm, které na začátku vyjíždí nahoru. Dočkáme se také pyrotechnických efektů a jedinou neznámou tak zůstane, zda zpěvačka dokáže čistě zazpívat i ty nejvyšší tóny.

Itálie však své vystoupení k písni La noia oproti Sanremu změnilo. Angelina Mango je na jevišti v doprovodu pěti tanečnic, které vypadají, jako by byly potetované, ale jedná se jen o trikoty v tělové barvě s černými ornamenty, sama Angelina má k tomu ještě i černo-červený korzet. Jevišti dominuje jakýsi trůn z trnů růží, které pak vidíme v hojném počtu na LED pozadí. Nemůžeme úplně zhodnotit pěveckou stránku první italské zkoušky, protože ve videu na TikToku nebyla zvuková stopa pro Česko zpřístupněna.

Co si myslíte o finalistech letošní Eurovize? Na videa ze všech zkoušek se můžete exkluzivně podívat na oficiálním TikToku.

@eurovision

DAY 6 IS DONE! Here’s what went down… #Eurovision2024

♬ Dance You Outta My Head – Cat Janice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..