Malmö 2024

Čtvrtý den zakončil první zkoušky semifinalistů Eurovize 2024 v Malmö

Zbytek semifinalistů si v úterý poprvé vyzkoušel svá vystoupení na stagi v Malmö.

Ani jsme se nenadáli a první zkoušky jsou za námi. V úterý byla řada na zbytku účastníků druhého semifinále. Následovat pak budou zkoušky druhé a také začnou zkoušet automatičtí finalisté, jejich první zkoušky nás čekají ve čtvrtek.

Druhou polovinu druhého semifinále odstartoval Dons s písní Hollow a zůstal věrný názvu písně a na jevišti má kolo. Na sobě má modré kalhoty a také jakési brnění vytvarované podle mužského svalnatého těla ve stejně modré barvě. A modrá barva je také celkově dominantní celému lotyšskému vystoupení, v kombinaci se světly. Dons je na jevišti sám a bude středobodem celého vystoupení před již zmiňovaným kruhem.

Po lotyšské baladě na eurovizní stage vtrhne divoká španělská skupina Megara reprezentující San Marino s písní 11:11, ačkoliv pořadové číslo je „jen“ 10. Jelikož se jedná o energickou rockovou skladbu, přesně takové je jejich vystoupení. Dominantní barvy jsou růžová a černá (zcela nepřekvapivě) a extravagantní účesy a kostýmy. Kromě kapely jsou na jevišti i dvě tanečnice a nebude chybět ani pořádná dávka pyrotechniky. Flamencový moderní bridge bude v lehce potemnělé atmosféře a San Marino tak rozhodně přináší vystoupení, které vás nenechá klidnými.

A nezklidníme se ani za doprovodu skladby Firefighter od Nutsy z Gruzie. Oheň začal již u San Marina a dočkáme se ho i u Gruzie, kde se od začátku očekával. Nutsa má na sobě krásné šaty v měděné barvě a po jejím boku uvidíme čtveřici tanečníků v černém, kteří k Nutse budou příjemným kontrastem. Hlavní barva je červená a oheň se objeví i na projekcích, nejenom v podobě pyrotechnických efektů přímo na stagi. O vokálních kvalitách Nutsy ani nemusíme pochybovat a Gruzie si tak silně říká o dlouho očekávaný návrat do finále.

To však nemůžeme říct o Mustiim z Belgie, který zatím stále není během své skladby Before The Party’s Over pěvecky dokonalý, alespoň natolik, kolik lze poznat z krátké video ukázky. Jeho vystoupení je defacto pouze videoklip převedený na jeviště, můžete se těšit na kruh z mikrofonů, Mustiiho v bílém a pod košilí má tílko pošité kamínky, podobně jako bylo k vidění v jeho oficiálním videoklipu, dominantní barva celého vystoupení je zlatá. Doufejme, že se při vystoupení Mustii neutrhne ze řetězu a dokáže vše perfektně ozdpívat i odtancovat, protože na jevišti bude očividně sám.

Když už mluvíme o utržení ze řetězu, na to tu máme jiné odborníky a to jsou 5Miinust a Puuluup z Estonska. Jejich vystoupení je téměř identické jako to, se kterým zvítězili v národním kole Eesti Laul, nechybí ani oblíbený virální taneček, všichni jsou oblečení v černém, ale o to kontrastnější budou různé barvy, které uvidíme na LED pozadí.

Eden Golan z Izraele nebyla na žádných pre-parties, takže všichni s napětím očekávali, s čím do Malmö přijede. A nutno podotknout, že na první pohled a krátký poslech zkoušky skladby Hurricane se Izraeli zatím všechno daří na výbornou. Na jevišti je Eden doprovázena skupinou tanečníků, kteří také využívají funkční obří kolo pro křečky, tzv. hamster wheel, které je oblíbenou rekvizitou na Eurovizi obecně. Tentokrát však bude i svítit a tanečníci ho budou nejspíše používat zevnitř i zvenku. Světlé oblečení kontrastuje s modrou barvou v pozadí a čeká nás i další zvedačka, letos asi jeden z nejoblíbenějších choreografických prvků.

Než dojdeme na konec druhého semifinále, čeká nás ještě Norsko a skupina Gåte a jejich mystická folk-rocková skladba Ulveham. V tomhle případě se opět vystoupení nijak dramaticky neliší od toho, které jsme viděli v norském národním kole Melodi Grand Prix. Pokud jste si oblíbili otočnou plošinu pro hlavní zpěvačku, rozhodně budete spokojení. Černé oblečení bude v kontrastu se světlým pozadím a jediné, co tak zůstává zakryto závojem tajemství, je to, nakolik bude hlavní zpěvačka během vystoupení bezchybná. Protože norská písnička patří mezi ty vokálně nejnáročnější, tudíž i nejriskantnější.

Druhé semifinále zakončí Joost Klein se svým virálním hitem Europapa. Zcela nepřekvapivě je celé vystoupení i staging laděno do barev Evropské unie, tedy modré a žluté. Joost vypadá tak, jak si ho pamatujeme z jeho videoklipu, doplňují ho tanečnice, DJ a také velké modré chlupaté kuře. Prostě jedna velká šílená party. Ale možná právě takovou velkou show si producenti na závěr druhého semifinále přáli. Prostě konec ve velkém stylu.

Co si myslíte o druhé polovině druhého semifinále letošní Eurovize? Na videa ze všech zkoušek se můžete exkluzivně podívat na oficiálním TikToku.

@eurovision

Another epic day of rehearsals! Join us tomorrow for more AND your first peak of what these incredible performances will look like on your tv screens! 📺 #Eurovision2024

♬ originalljud – Eurovision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..