Novinky

Stage pro Eurovision 2024 je připravena

Během čtvrtka odhalila švédská televize SVT detailní fotografie jeviště pro Eurovizi 2024. V průběhu dvou týdnů se na něm několikrát vystřídá 37 interpretů.

Ve čtvrtek 25. dubna zveřejnila švédská veřejnoprávní televize SVT společně s EBU první snímky postaveného jeviště. Stane je už nyní připravena přivítat všech 37 interpretů. První reprezentanti budou mít šanci se s jevištěm naživo seznámit už dnes (v sobotu 27. dubna), kdy se uskuteční první zkoušky vystupujících z prvního semifinále.

Jak jsme Vás informovali v článku z prosince minulého roku, jeviště je umístěno uprostřed Malmö arény. Kromě LED obrazovky v pozadí je stage doplněna o zavěšené poloprůhledné led obrazovky a celou řadu LED světel a další techniky. Již z fotografií je patrné, že kromě pěveckých vystoupení samotných reprezentantů se letos můžeme těšit i na skvělou vizuální show. Fotogalerii si můžete prohlédnout níže.

Jeviště uvnitř arény tvoří celkem 2 168 svítidel, každé z nich má pak LED nebo laserový zdroj. Na to, aby se světla správně pohybovala, byla zapotřebí čtyřtýdenní práce techniků. Hlavní součástí jeviště jsou LED obrazovky. Celková plocha obrazovek je okolo 1000 metrů čtverečných. Nad pódiem je zavěšeno 204 tun techniky, jejíž součásti je i pět pohyblivých LED kostek.

Jak to vypadá, když se takové množství techniky dá do pohybu, se můžete podívat na krátkém videu, které zveřejnila SVT na oficiálním profilu Eurovize na sociální síti Instagram.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..