Národní kolaNovinkyReprezentanti

Na festivalu Sanremo 2024 zvítězila Angelina Mango

Na tiskové konferenci potvrdila, že bude reprezentovat Itálii na Eurovizi 2024 s písní La noia.

Týden probdělých nocí je u konce, 74. ročník italského festivalu Sanremo je za námi a zná svého vítěze. Stala se jím Angelina Mango s písní La noia. Jedná se o úkaz, který se na festivalu Sanremo stal naposledy v roce 2014, od té doby totiž zvítězil vždy buď muž, duo nebo skupina, ale sólová zpěvačka zvítězila naposledy v roce 2014. U sázkových kanceláří patřila Angelina k favoritkám, i když se v posledních hodinách o prvenství přetahovala s Geolierem, který nakonec skončil na druhém místě.

Počítání výsledků italského Sanrema je relativně složité – každý večer od úterý do soboty totiž hlasuje jiná skupina, která se podílí na konečných výsledcích. Zatímco v úterý to byli zástupci akreditovaných novinářů, ve středu a ve čtvrtek to byli společně televizní diváci a rádiová porota, v pátek již hlasovali společnými silami všechny tři zmíněné skupiny a v první části sobotního finále hlasovali jen televizní diváci. Tyto výsledky se sečetly dohromady, každý den (v případě středy a čtvrtka se hlasování počítá jako jeden den) se započítá jako 25 % konečného skóre. Z tohoto jsme zjistili kompletní pořadí od 6. do 30. místa:

Zbývající TOP 5 ve složení Annalisa, Angelina Mango, Irama, Ghali a Geolier postoupili do superfinále. Všechny dosavadní hlasy se vynulovaly a následovalo několikaminutové hlasování televizních diváků (34 %), akreditovaných novinářů (33 %) a rádiové poroty (33 %).

 1. Angelina Mango – La noia (40,3 %)
 2. Geolier – I p’me, tu p’ te (25,2 %)
 3. Annalisa – Sinceramente (17,1 %)
 4. Ghali – Casa mia (10,5 %)
 5. Irama – Tu no (6,9 %)

Zatím nebyly zveřejněny kompletní výsledky hlasování obou porot, ale výsledky televizního hlasování již představeny byly. Zde s neuvěřitelnými 60 % zvítězil na plné čáře Geolier, na druhou v pořadí hlasování diváků Angelinu Mango zbylo pak jen 16,1 %. Předpokládá se tak, že Geoliera potopily hlavně poroty, u kterých se netěšil takové oblibě, jako u diváků doma u televizních obrazovek.

V Itálii není samozřejmostí, že vítěz musí odjet na Eurovizi, pouze dostane první nabídku od televize RAI a je na něm, jestli ji využije. Na dnešní tiskové konferenci Angelina Mango potvrdila, že nabídku přijímá a do Malmö odjede se svou písní La noia. Tu můžete ohodnotit i v naší anketě a celé letošní Sanremo také můžete okomentovat pod článkem. Jste s italskou písní spokojeni?

Ohodnoťte píseň Angeliny Mango - La noia

3 komentáře: „Na festivalu Sanremo 2024 zvítězila Angelina Mango

 • Našel bych tam asi 6 lepších songů, ale tohle je pořád dost dobré 9/10. Hlavně žije to skvěle funguje, má to pozitivní energii. Druhé místo a podpora od diváků pro Georliera mě vyděsila 😀 takže porota to potahala správným směrem.

  Reagovat
 • Je to dosť dobré! Nie úplne perfektné, niečo tomu chýba, ale na prvé počutie naozaj dosť dobré! Držím palce!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..